Jump to content

Porez na dobit


glas

Preporučene objave

Molim pomoć od informiranih :-?

Imam tvrtku te sam obavezna predati završni račun do 30.04. i uplatiti prvu akontaciju poreza na dobit za 2012. do 31.05. Međutim, završni račun sam predala 28.02. i sad me zanima moram li početi plaćati akontacije s 30.03.2012. ili 31.05.2012. Knjigovođa mi kaže od 3. mjeseca, a na poreznoj ispostavi: informirajte se...Stvar je u tome da ne želim plaćati unaprijed, ako ne moram. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako ste dostavili godišnju prijavu poreza na dobit za 2011. godinu 28.02.2012. godine tada vam je dospijela obveza plaćanja poreza na dobit za 2011. godinu. Prema odredbi članka 34. st 1. Zakona o porezu na dobit, porezni obveznik plaća predujam poreza na osnovi porezne prijave za prethodno porezno razdoblje. Iz ovog proizlazi da se dužni plaćati predujam poreza na dobit od veljače 2012. g. nadalje. Dakle, do 31.03.2012. dužni se uplatiti predujam poreza za veljaču 2012. u iznosu 1/12 utvrđene porezne obveze za 2011. godinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija