Jump to content

Prijenos prava i obveza


snoopy2

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Zanima me jedan slučaj:

Recimo da jedna firma nazovimo ju PRVA kupi drugu koju nazovemo DRUGA. Firma PRVA ima svoja aktivna potraživanja prema ugovorima sklopljenima sa svojim klijentima. I sad firma DRUGA kupi ovu prvu firmu.

 

Mene zanima po kojim Zakonima su klijenti prema ugovorima sklopljenim sa prvom firmom dužni plaćati ovoj drugoj, kada je PRVA promjenila ime u DRUGA, a svi ugovori glase na prvu??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

snoopy2 je napisao:

Pozdrav!

 

PRVA kupi drugu koju nazovemo DRUGA...

...firma DRUGA kupi ovu prvu firmu.

tko tu koga kupuje?

 

Mene zanima po kojim Zakonima su klijenti prema ugovorima sklopljenim sa prvom firmom dužni plaćati ovoj drugoj, kada je PRVA promjenila ime u DRUGA, a svi ugovori glase na prvu??

 

Ako se radi o prijenosu prava iz udjela/dionica (kupovanju) onda firma koju je neka druga firma "kupila" i dalje egzistira (nebitan je naziv) pa prava i obveze i dalje ostaju.

Ako se radi o pripajanju gdje firma koja je preuzeta prestaje postojati, onda prava i obveze prelaze po Zakonu o trgovačkim društvima na preuzimatelja (pravnog sljednika).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

:) Da, malo sam pobrko s tim prva-druga. Uglavnom jasno je pitanje. Opet, mislio sam na pripajanje. Isprika.

 

Ono što ste odgovorili znači da se zapravo klijent ne može pozvati na Sudu da je ugovor sklopio s jednom firmom, a da sad dug iz tog ugovora naplaćuje druga i osporavati taj ugovor?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija