Jump to content

Prekršajni postupak


tata33

Preporučene objave

...zbog toga što nisam dostavio dokaz o identitetu osobe koja je upravljala vozilom.

 

Dakle, vlasnik sam vozila kojim se koristi moj šogor (ja sam prijavljen i radim u Velikoj Gorici a on je u Trogiru). Znam da je nepouzdan ali jako smo si dobri i dopis od policije sam poslao njemu u nadi (kako je i obećao) da će to on riješiti u policiji u Trogiru. Naravno on to nije riješio.

Napravio je prekršaj nepropisnog parkiranja (nadam se da neću imati i daljnjih problema jer razne kazne dolaze stalno a on ih eto rješava).

 

Sada sam dobio poziv od suda: Prekršajni postupak, poziv za okrivljenika uz Optužni prijedlog.

 

Što da napravim? Rok na sudu je 26.03.2012. Što reći i kako izbjeći kaznu (naravno šogor stoji iza toga da će podmirit sve troškove)?

Da bi stvar bila bolja u postupku sam razvoda tj posredovanja radi malodobnog djeteta i borim se sa bivšom da ja dobijem brigu za dijete (kako to neki krivo nazivaju skrbništvo).

Koliko mi ovaj problem može pogoršati život?

E da bi sve to bilo još bolje, posjedujem oružani list pa je pitanje: Da li mi policija može oduzeti oružje zbog toga ili uskratiti produljenje nove dozvole za držanje oružja koja mi istječe početkom svibnja mjeseca? Da li da prodam oružje i da ne radim produljenje – nije mi bitno – držim ga čisto radi tradicije – glupo ali eto dodatni trošak i samo problemi?

U stanju sam sve napraviti samo da ne dobijem nikakve zabilježbe koje bi mi mogle doprinijeti pogoršanju trenutne situacije pogotovo da mi se radi toga prekršaja uskrati briga o djetetu.

 

Zbog svih problema u obitelj (nije bilo nasilništva, nema nikakvih prijava od bivše, kazni i prekršaja), uz sve to mi je otac jako bolestan i zbog njega učestalo izostajem sa posla (karcinom i još 9 dijagnoza). Što mogu narpaviti?

 

Molim Vas pomoć!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bili ste dužni dati podatke o vozaču, nemate nikakva opravdanja.

 

Smislite nešto, okruglo i probavljivo.

 

Tražite manju kaznu od suda, o tim metodama pročitajte stare postove.

 

Ukoliko nema elemenata nasilja nema zapreka za posjedovanje oružja.

 

Po pitanju djeteta potrebno je objaviti temu u obiteljskom forumu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija