Jump to content

Otvaranje obrta za prodaju i pečenje palačinki


dadili76

Preporučene objave

Pozdrav, pošto sam nova na forumu pokušavala sam naći temu vezanu za otvaranje obrta za pečenje palačinki i prodaju suhih keksića ,medenjaka i slično ali na pokretnim kolicima ne na štandu.Trenutno sam duže vrijeme na bolovanju,ugovor o radu mi ističe 01.04.2012,od poslodavca ne očekujem da mi ga produži stoga bih otvorila gore navedeni obrt.Zanima me koja dokumentacija mi je potrebna za otvoriti takav obrt? Pošto bi radila samo sezonski,(jer tijekom zime nema turista),da li je moguće otvoriti sezonski obrt? Koji su MTU,potrebni za ovakav obrt? Sestra bi mi dala u najam jednu parcelu(besplatno),da li u ugovoru o najmu,ipak moramo navesti cijenu najma,iako bi najam bio besplatan? Kolika mi je visina doprinosa koje moram plaćati? Da li mogu primati naknadu sa HZZO-a,dok otvaram obrt,ili predati zahtjev,da mi se pripadajća naknada isplati odmah(ne mjesečno).I na kraju,kada bi se obrt zatvarao,istjekom sezone,koliko košta zatvaranje obrta? Molim vas pomoć..hitno mi je,pošto si moram osigurati bar neku egzistenciju..hvala! :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija