Jump to content

presuda za regresni zahtjev


moca

Preporučene objave

Poštovani ,prije 10 godina skrivio sam prometnu nesreću osiguranim vozilom pod utjecajem alkohola.Osiguranje je podnjelo tužbu 4 god nakon isplate oštećenom.Prvostupanjski sud me oslobodio radi zastare na što se osiguranje žalilo pa je drugostupanjski sud vratio predmet na prvostupanjski sud.Međutim prvostupanjski sud me opet oslobodilo krivnje jer smatra da je zastarni rok 3 god od isplate oštećenom.Osiguranje se opet žalilo i prekjučer sam dobio presudu županiskog suda u zagrebu u moju korist.Zanima me dali je sada ta presuda pravomoćna i dali osiguranje može podnjeti reviziju ili ustavnu tužbu.U presudi ne piše da imaju pravo žalbe.Inače iznos za koji su me teretili bio je 28500kn sa pripadajućim kamatama od 2001 godine.Unaprijed hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, lome se oko toga.

 

Neki županijski sudovi smatraju da zastara nastupa nakon 3 godine, neki da je zastara 5 godina, zadnju riječ ima Vrhovni sud.

 

Jedni smatraju da se treba računati zastarni rokovi iz Zakona o osiguranju od 3 godine, drugi da je riječ o općem zastarnom roku iz Zakona o obveznim odnosima od 5 godina.

 

Postoje sasvim različite presude županijskih sudova u Splitu i Osijeku.

 

Ne znam odgovor. Peć je vruća, željezo se tali.

 

Ova tema više nije stvar prometnog foruma, te je premještam u forum obveznog prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija