Jump to content

odšteta uslijed požara


fratrovac

Preporučene objave

pokušat ću što kraće i što preciznije izložit svoj problem, pa tko nešto zna o tome - molim odgovor.

prije 4 i pol godine digla sam hipotekarni kredit za adaptaciju stana nad kojim je dignuta hipoteka (riječ je o stanu u potkrovlju obiteljske kuće koji je u tom trenutku bio roh bau). prilikom dizanja kredita banka je odredila osiguravajuće društvo kojem trebam plaćati i osiguranje imovine.

uredno sam sve plaćala, i kredit i osiguranje (i plaćam i danas).

no, pred prošli božić - peh! stan (koji je baš bio dovršen - sve, pločice, parketi, počeo se kupovat namještaj....) se zapalio. u stanu je kamin i došlo je do požara u kojem je stradala trećina krovišta, dio zidova, kamin i dimnjak, dio instalacija od struje, od vode vatrogasaca stradao parket.....

odmah sutra-dan otišla sam u osiguravajuće društvo, predala sve podatke koje su me tražili, rekli mi - ne brinite, sve će biti o.k.

budući je bio 12. mjesec, kiše su padale, pitala sam kad ćemo moći angažirati nekoga za popravak, rekli su - možete odmah, a mi ćemo to riješiti čim prije.

angažirali smo majstore, 2 puta dolazili procjenitelji, majstori posao odradili, ispostavili račun na 60 000 kuna, a osiguranje ništa pa ništa (zvali ih i zivkali ali stalno od ovog petka do onog petka, pa nazovite sljedeći tjedan, pa kolegica je na godišnjem....)

danas, tri i pol mjeseca nakon požara, opet mi zvali osiguranje da bi nam rekli kako se naš slučaj odbija. nema odštete. razlog - u vrijeme kad je dogovoreno osiguranje stan nije izgledao kao sada i ništa od toga nije bilo u stanu.

upomoć!!!!!

stan zaista nije izgledao tako (bio je roh bau), ali imao je zidove i krov.

osim toga nevjerojatno mi je da je stan trebao ostati isti da bi osiguranje vrijedilo (u polici osiguranja kao i u ugovoru nema ni riječi o tome u kakvom stanju stan treba biti da bi osiguranje vrijedilo)

u krajnjoj liniji - čemu osiguranje stana pri adaptaciji ako rezultat adaptacije osiguranje ne priznaje???!!!

eto - ako mi netko može pomoći, stručan ili sa sličnim iskustvom, bila bih zahvalna..........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

osigurani slučaj se dogodio.

dali imate pismenih dokaza da ste osiguranju prijavil nastanak štete.

dali imate pismeni nalaz komisije koja je izvršila izvidi utvrđivanje štete.

sa osiguravateljima komunicirati samo pismeno (ništa telefonom ili blablabla u četiri oka)

 

za pomoć se obratite odvjetniku u mjestu i dogovorite iznos za zastupanje i način plaćanja (ako je ugovor o zastupanju samo pismeno).

protiv osiguranja podnijeti tužbu za povrat ulaganja.

ZOO

Članak 1119.

Tko za drugog učini kakav izdatak ili što drugo što je ovaj po zakonu bio dužan učiniti, ima pravo zahtijevati naknadu od njega.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija