Jump to content

Poslodavac ne želi čuti za godišnji odmor???


Taliban

Preporučene objave

Radim kod jedog poslodavca malo vise od godinu dana i do sad nisam iskoristio niti jednog dana godisnjeg odmora koji on uopce ne spominje kao da ni ne postoji. I na moje pitanje kad bi mogao koristit svoj GO on odgovara da si on ne moze priustit da placa nekog da me mjenja i u smislu da svi mozemo bit sretni uopce da radimo i primamo placu. E sad sta mi je cinit? U zakonu o radu pise da imam pravo za 4 tjednja godisnjeg ali ako ga ne iskoristim do 30.06 da mi propada. Također pise da su kazne ako ga prijavim od 60 do 100 tisuca kuna. Dal da zovem drzavni inspektorat ili da angaziram odvjetnika ili mozda da pokusam nesto drugo? S obzirom da mi GO propada 30.06 koji je krajni rok do kojeg mogu nešto poduzeti ?Uglavnom od svog godisnjeg odmora nemam namjeru odustat i spreman san na baš sve. Hvala puno na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kod mene je situacija još puno gora. Radim kod istog poslodavca od 2009 bez dana godišnjeg do sada. Neki koji su tražili godišnji dobili su plaću prema ugovoru kojeg su potpisali (min. brutto oko 2.100 kn za 6 sati tjedno a radi se naravno mnogo više)i nakon toga otkaz ugovora o radu. Ljudi se boje išta poduzet jer živimo u maloj sredini pa ih je strah da više neće naći bilo kakav posao pa trpe. I što mogu napraviti, tražiti godišnji i dobiti izvanredni otkaz... da ne dužim Molim nekog za odgovor. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Napišite pisani zahtjev poslodavcu za godišnjim odmorom i pozovite se na članak 55., ali posebice na članak 62.st1. i članka 63.st.1. Zakona o radu, s time da obavezno naglasite da vam poslodavacu prošloj godini nije omogućio korištenje godišnjeg odmora iako ste u radnom odnosu više od jedne godine. Isto tako, pobrinite se da uruđbirate taj zahtjev odnosno da je zahtjev sadrži datum kojeg je sačinjenna i datum kada ga je poslodavac primio. Ukoliko Vam poslodavac u roku 15 dana pisano ne odgovori ili odobri dane godišnjeg možete zahtjevati zaštitu povrijeđenog prava pred nadležnim sudom u daljnjem roku od 15 dana(pazite jako dobro na rokove da ne izgubite pravo) ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija