Jump to content

Raskid kupoprodajnog ugovora za auto


ivan_83

Preporučene objave

Pozdrav, da li mogu raskinuti kupoprodajni ugovor ako je situacija slijedeća: prošli tjedan sam u autosalonu potpisao ugovor za kupnju novog automobila i namjeravao sam ga preuzeti i platiti u subotu, kaparu nisam uplatio. U ugovoru piše da prodavač može tražiti naknadu ako kupac odustane od kupnje auta i zadržati kaparu (iako to nije problem budući da ju nisam ni platio). U ugovoru nije naveden broj šasije, motora ni godina proizvodnje. Da li mogu odustati od tog ugovora bez posljedica?

Hvala...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pročitaj Zakon o zaštiti potrošača

 

Obavijest o pravu na raskid ugovora

Članak 32.

(1) U slučaju sklapanja ugovora iz ove glave Zakona, trgovac je dužan potrošaču dati pisanu obavijest o njegovu pravu na raskid ugovora prema članku 33. ovoga Zakona.

Raskid ugovora

Članak 33.

(1) Potrošač ima pravo, ne navodeći razloge za to, jednostrano raskinuti ugovor iz ove glave Zakona u roku od 14 radnih dana od dana primitka pisane obavijesti iz članka 32. ovoga Zakona.

(2) Ugovor se raskida pisanom obaviješću o raskidu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala na odgovoru, mislio sam da ne mogu odustati od tog ugovora bez da trgovac od mene traži neku naknadu. U ugovoru postoji jedno poglavlje o raskidu ali u njemu piše da u slučaju raskida s moje strane on od mene može tražiti naknadu. Koliko sam shvatio članak 33. stavak 1. i članak 35. stavak 2. onemogućuju da traži neku odštetu od mene...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

pročitaj Zakon o zaštiti potrošača

 

Obavijest o pravu na raskid ugovora

Članak 32.

(1) U slučaju sklapanja ugovora iz ove glave Zakona, trgovac je dužan potrošaču dati pisanu obavijest o njegovu pravu na raskid ugovora prema članku 33. ovoga Zakona.

Raskid ugovora

Članak 33.

(1) Potrošač ima pravo, ne navodeći razloge za to, jednostrano raskinuti ugovor iz ove glave Zakona u roku od 14 radnih dana od dana primitka pisane obavijesti iz članka 32. ovoga Zakona.

(2) Ugovor se raskida pisanom obaviješću o raskidu.

 

 

Navedeni članci odnose se na ugovore sklopljene izvan poslovnih prostorija trgovca što ovdje nije slučaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija