Jump to content

Otkaz ugovora o kreditu i kamate


yasna

Preporučene objave

Poštovani

molim vas za savjet.

Imala sam bankovni kredit kao pravna osoba, koji nisam vraćala uredno. Banka mi je krajem prošle godine otkazala ugovor o kreditu. U siječnju ove godine banka je poslala zadužnicu i naplatila je kredit u jednokratnom iznosu.

Molim vas da mi odgovorite slijedeće: kredit je podignut 2004. godine sa rokom otplate 10 godina, dakle zadnja rata kredita je bila sa rokom dospijeća 01.7.2014. godine.

Imam li pravo na povrat redovnih kamata po tom kreditu za vrijeme od dana vraćanja kredita do dana kada je po ugovoru trebalo da bude vraćen ?

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZOO

Raskid ugovora i vraćanje kredita prije roka

Članak 1024.

(1) Korisnik kredita može raskinuti ugovor prije nego što je počeo koristiti kredit.

(2) Korisnik kredita može vratiti kredit i prije roka određe¬nog za vraćanje, ali je dužan o tome unaprijed obavijestiti banku.

(3) U oba slučaja korisnik kredita dužan je naknaditi štetu ako ju je davatelj kredita pretrpio.

(4) U slučaju vraćanja kredita prije određenog roka banka ne može uračunati kamate za vrijeme od dana vraćanja kredita do dana kad ga je po ugovoru trebalo vratiti.

 

ako je kamata obračunata do kraja ugovorenog otplatnog razdoblja a kredit je ranije vračen prije

bankanema zakonsko pravo obračunati kamatu do kraja otplatnog razdoblja

ali bankaima pravo naplatiti iznos za učinjenu štetu ranijom otplatom kredita a to je 1-2% od ranije isplaćenog iznosa.

 

izračunaj pa ako je banka uzela ono što joj ne pripada

tužbom (stjecanje bez osnova )tražiti vračanje više uplačenog

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija