Jump to content

Ukidanje KPU


GASTA

Preporučene objave

Poštovani,

lijepo Vas molim za pomoć.

Naime, znam da se do kraja ove godine ukida KPU odnosno pripaja se Glavnoj knjizi.

 

Što to znači?

Da li to znači da će se sve nekretnine MORATI etažirati ili?

Ako da, kolika je okvirna cijena etažiranja stana od 65 m2 u gradu Zagrebu, starogradnja?

 

Zašto to pitam? Naime, gledam jedan stan u centru Zagreba. Zgrada kao niti stan nije etažirana. Predstavnik stanara mi je rekao da će se etažiranje provesti iz vlastitog đepa - znači ne iz pričuve.

Pa mene sada muči da li će se obavezno morati etažirati i koliko mogu očekivati??!!!

 

Hvala Vam punooo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još jedna, ali ogromna nedoumica.

 

Zgrada u kojoj bi kupio stan ima vlastito dvorište za parkiranje xx broja vozila. U istom dvorištu postoje dvije garaže.

 

Vlasnik stana kojeg bi ja kupio je svoju garažu prodao potpuno nepoznatoj osobi koja nema veze sa zgradom, iako ta garaža nije upisana niti igdje ukljižena ili išta drugo.

 

Mene muči jedna stvar, da li je sa tim činom čovjek prodao i pravo na korištenje dovrišta? - jer ta garaža je navodno pripadala njegovom stanu.

 

Što kada se zgrada iz KPU prijeđe u GK, da li ću ja ostati bez parkinga ili se uzima stanje na dan etažiranja.

 

MOLIM POMOĆ AKO MOŽE ŽURNIU

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija