Jump to content

Poslovno uvjetovani otkaz branitelju


crosslex

Preporučene objave

crosslex je napisao:

Pozdrav,

dakle dobio sam poslovno uvjetovani otkaz u firmi,hrvatski sam branitelj,te me zanima postoji li koji zakon koji prvo štiti branitelje od takvog otkaza.???

 

Poštovani,i ja sam tako prošao,dobio sam isti otkaz,a u toj maloj firmi od 5 zaposlenih bio sam jedini dragovoljac DR.

Savjetovao sam se sa prijateljem iz školskih dana,pravnikom,koji mi je rekao da mogu dići građansku tužbu sa upitnim rezultatom,koju zbog financijske situacije nisam mogao podnijeti.Dvije god.kasnije i firma se raspala,vlasnik bankrotirao,a meni ostala ulica.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jasno mi je kod malih firmi,ali ovo je njemačka firma koja radi u 30-tak zemalja ,koja samo u hrv ima zaposlenih 60 ljudi.daje mi se otkaz za jedno radno mjesto a još sam mjenjao 2 ljudi odnosno njihov dio posla(jedna je na porodiljnom a drugom su dali otkaz pa sam preuzeo njegov dio posla)

dobro koliko sam shvatio na niti jedan dio tih poslova ne smije nikoga zaposlit 6 mjeseci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija