Jump to content

firma


Inter32

Preporučene objave

Došao sam na ideju da u svojoj radionici počnem raditi automobile za utrke,buggy vozila i druga rekreacijska vozila,sa kojim bi se utrkivao,te ih kasnije prodavao,a oglašavao preko interneta (facebook,forumi,oglasnici...)Treba li takvo što prijaviti pošto bi to bilo kao da vozilo radim sebi te ga kasnije prodam? :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako misliš raditi to što si napisao, odmah u poreznu upravu.

 

Prijaviti obrt (ako imaš dokumentaciju da si osposobljen - sposoban, ovlašten proizvoditi - izrađivari takva vozila......)

 

Moraš prijaviti "biznis", a ako to ne uradiš.......buvara...

 

Felixx će ti još bolje objasniti. ;-)

 

Za takva vozila moraš platiti i "ateste"........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a što ako si dam neki naziv kao "*moje ime* motorsport" ili "*moje prezime* racing team" i predstavim to kao svoj amaterski team za utrke,radim vozilo za sebe (kao da poboljšam recimo serijski auto stavivši mu drugi motor i kažem da je vozilo pripremano u mojem teamu) te ga kasnije prodam kao svaki drugi auto?

Radim li time što protuzakonito?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne može to tako kao što si osmislio.

Došao sam na ideju da u svojoj radionici počnem raditi automobile za utrke,buggy vozila i druga rekreacijska vozila,sa kojim bi se utrkivao,te ih kasnije prodavao,a oglašavao preko interneta (facebook,forumi,oglasnici...)Treba li takvo što prijaviti pošto bi to bilo kao da vozilo radim sebi te ga kasnije prodam?

 

Ideja ti nije loša, ali ................

 

Nije to tako jednostavno kao što si zamislio.

 

Moraš taj svoj biznis prijaviti raznoraznim institucijama, (utrkivanje - opasno po život, moraš i uplatiti osiguranja...)

 

Vrlo rizičan posao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija