Jump to content

Ovrha na mirovinu


Antun45

Preporučene objave

Molim da mi netko pojasni problem u koji sam zaglavio.

ukratko: mirovina 3500 kn,

- ovrha kao sudužnik po kreditu iz 2005.g 1750kn (administrativna zabrana; mjenica i izjava kod javnog bilježnika)

- ovrha po stambenom kreditu PBZ iz 2006. g 1500 kn (preko fina-e)

279 kn za isplatu??

Imam otvoren zaštičeni (posebni) račun.

Djelatnik fine mi je rekao da su oni zaduženi samo za slanje ovrha isplatitelju a ovaj mi je dušan osigurati sredstva nužna za život koja moraju biti isplačena na posebni račun.

Djelatnica u mirovinskom me prvo otpilila a kasnije kod voditeljice sam dobio pojašnjenje da oni moraju postupiti kao što je navedeni i da me mogu ostaviti na primanjima jednakim 0 kn?? bez obzira na posebni račun.

u izjavama za jedan i drugi kredit postoji predmet koji kaže da sam suglasan sa zaplijenom primanja do 1/2, oni to tumače tako da zbroje jednu i drugu ovrhu- da li je to moguče?

Zar ne postoje prioriteti u naplati ovrha?

Kome se žaliti?

Što je prioritet: odluka fine, administrativna zabrana, ili redoslijed naplate (u mom slučaju to je administrativna zabrana)

I još jedno pitanje: pošto sam prije radio u MORH-u koji mi je i izdao potvrdu za ovaj kredit kao sudužnik a sada sam u mirovini, da li je HZMO pravni slijednik MORH-a odnosno ima li pravo izvršiti administrativnu zabranu na moja primanja pošto oni nisu ovjerili zadužnicu??

 

Hvala na svakom odgovoru i savjetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija