Jump to content

Darovanje dijela zemljista od oca


denisvusb

Preporučene objave

Postovani,

Molio bih Vas za savjet, naime otac i majka su se nedavno rastavili. Osim mene koji sam punoljetan u pitanju je brat koji je punoljetan i sestra koja je maloljetna. Skrbnistvo nad sestrom dobila je majka.

Otac i majka imaju u zajednickom vlasnistvu kucu nesto zemlje vocnjak itd, sto je sve uredno upisano u vlasnicki list (znaci 1/2 otac, 1/2 majka). Otac sada zeli prepisati svoju 1/2 na nas troje (kako bi brat mogao poceti uredjivati prostor kuce gdje ce zivjeti). Majka ne zeli prepisati svoju 1/2. Sad imam sljedeca pitanja.

- Dali otac moze samo darovnim ugovorom (darovnicom) navesti da ono sto njemu pripada po vlasnickom listu daruje nama trojima? (jos jedna napomene da i majka i otac zive i dalje u istoj kuci nemaju namjeru odseliti se)

- ukoliko je to moguce tko potpisuje darovnicu od strane maloljetne sestre (majka kao skrbnik)

- dali se moraju placati kakvi porezi ukoliko otac to moze darovati nama?

- jel moze kasnije netko osporavati tu darovnicu (npr. da brat ostane tamo zivjeti posto ja trenutno radim na terenu?)

 

Hvala Vam ukoliko jos nesto bude trebalo pojasniti budem pojasnio.

L.P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija