Jump to content

Uvoz


strozni

Preporučene objave

Poštovani, već par mjeseci naručujem s interneta proizvod široke potrošnje namjenjen za žene(nešto tipa umjetni nokti, trepavice, perike itd.), naravno porastom prodaje htio bih to legalizirati pa evo par nedoumica koje me muče.

 

1. Koju djelatnost odabrati?

Htio bih prodavati putem web stranice krajnjim korisnicima, frizerskim salonima i jednom specijaliziranom dućanu maloprodaje. Znači malo i vele prodaja. Pretpostavljam da su mi potrebne ove djelatnosti:

NKD 47.91 - Trgovina na malo preko pošte ili interneta

i još neka za trgovinu na veliko. Koja?

 

2. Na koji način uvesti robu. Do sada je to išlo jednostavno plaćanje Paypalom kao fizička osoba, vrijednost paketa uvijek ispod 160kn pa je sve do sad prolazilo carinu.

koliko sam informaran sada će mi paketi morati proći špediciju, pdv, carinu, kurirske službe(dhl, fedex), te biti kupljene putem incotermsa, što dodatno gomila troškove. Pa me zanimaju otprilike cifre koje bi to mogle biti za paket po jednoj narudžbi koji će biti težak 10kg, vrijednost 8000kn

 

pdv 25%

carina 10%

špedicija ?

kurirske službe ?

neke dodatni troškovi ?

 

3) Da li postoje neke agencije koje su već uhodane da provjere robu u Kini, te obave svu papirologiju za uvoz, da se to pojednostavi.

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija