Jump to content

prekršajno i kazneno kažnjavanje?


zohan

Preporučene objave

Situacija je ovakva... osto sam bez vozacke dozvole na godinu dana, 3 mjeseca prije isteka zabrane uhvatili su me kako vozim i naravno imo sam nesto alkohola...tako da su me odmah priveli u policisku postaju i lijepo sam se odmorio do jutra...a ujutro su me odveli kod sudca zaprekrsaj i tako meni sudac kaze da da nisam smio voziti i tak te stvari Uglavnom me je odero s finom novcanom kaznom od 9700 kuna,zabranom upravljanja 5 mjeseci joa...

nakon par mjeseci,to jest u 3. mjesecu dodje mi poziv za opcinski sud...odem tamo i kazneno me progone za isto dijelo! Dali je moguce da dva puta kaznjavaju za isto djelo? unaprijed se zahvaljujem...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U ovom slučaju bi se trebalo primijeniti pravilo "ne bis in idem". No ukoliko ti prekršajni postupak bude gotov morat će se izrečena kazna uvažiti u kaznenom a ukolko kazneni bude prije gotov tada bi se prekršajni trebao obustaviti.

Čini mi se u tvom slučaju da ti zbog cuge odgovaraš u prekršajnom a u kaznenom zbog kd-a iz čl. 308 st 2 ili ako hočeš zato što si vozio pod zabranom. U tom slučaju mogu ići oba postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mozete mi ovo objasniti?

 

Vama ne može nitko ništa objasniti dok ne date odgovor na traženo iz posta #3.

 

Ako se još niste otrijeznili ili ako ste opet pod uticajem opojnih sredstava onda bolje zaboravite na sve!

 

Navedite članke svih prekršaja i kaznenih djela po kojima ste kažnjeni i u kojim iznosima.

uređeno: od petpetica
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

G. Zohan,

neprimjereno se izražavate na ovom forumu, kao prvi korak ste dobili opomenu i editiran vam je post.

 

Mislim da je opet problem u alkoholu koji vam je skratio fitilj.

 

Slijedeće je isključenje s foruma, prvo na određeno vremensko razdoblje, a nakon toga trajno.

 

Na upit za nužnim informacijama o problemu niste odgovorili, već ste započeli s prostačkim izražavanjem što sam shvatio kao nezainteresiranost za pravim odgovorom.

 

Vama se i tako više ne može pomoći nikakvim savjetom jer niste koristili sve pravne lijekove.

 

Vaša tema se zaključava.

 

EDIT:

radi ponovnog prostatluka u privatnoj poruci korisnik "zohan" je isključen iz Legalis foruma.

uređeno: od petpetica
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija