Jump to content

Nezakonito zadržavanje djeteta


nani22

Preporučene objave

Pozdrav!

Majka sam djevojčice stare 14. mjeseci koja je privremeno pravomoćnom odlukom suda dodijeljena ocu (pogreškom Centra za socijalnu skrb). Meni su određeni susreti s djetetom na kojima sam uočila da se malena ne razvija u skladu sa svojom dobi, a također je i odvela fizijatru koji je potvrdio moje sumnje i naveo da dijete kasni u razvoju oko 3 mjeseca. Kako otac apsolutno ništa ne poduzima da bi djetetu osigurao adekvatnu skrb i razvoj motorike, ja sam dijete nezakonito zadržala i sada provodim s njome medicinsku gimnastiku propisanu od strane fizijatra koji također navodi da ukoliko se dijete sada ne stimulira na pravilan razvoj, kasnije zbog toga može imati velikih teškoća u razvoju. Napredak se i vidi; dijete je kod mene cca mjesec dana i svladalo je u miljokazima ono što bebe uče po par mjeseci. Fizijatrica je jako zadovoljna.

Problem je što je njezin otac protiv mene podnio kaznenu prijavu i pokrenut će se kazneni progon. Već sam bila na jednom saslušanju i nisu mi uvažili razloge nezakonitog zadržavanja djeteta navodeći 'to nije nikakav argument', iako se iz nalaza vidi koliko je dijete napredovalo. Što sam trebala, pustiti je da i dalje zaostaje u razvoju i nikome ništa????

Što mogu učiniti da mi ipak ne odrede kaznu (odvjetnik me uplašio govoreći da bi čak mogla biti kazna zatvora) i/ili da se postupak obustavi? Kome da se obratim?

On ne vodi brigu o djetetu i nikome ništa, a ja poduzmem toliko da joj omogućim adekvatnu skrb i sada još moram kaznu plaćati. Pa gdje je tu pravda??

Ako sam temu postavila na krivom mjestu, molim moderatore da me prebace.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To se tako ne radi, sudske odluke se moraju poštivati!

Ovo što ste vi napravili je otmica djeteta i niti na koji način ne može vam ići u prilog za neka buduća proširenja susreta sa djetetom.

Ako ćemo svi ovako postupati kao vi, onda se to zove anarhija.

 

Za ovih mjesec dana koliko ste dijete nezakonito zadržali, koliko je dijete puta vidjelo oca?

 

Još da dodam, u svakom slučaju sud će odlučiti o vašem postupku, ali po meni na ovom pitanju prolazi ili pada vaša teorija o brizi za dijete.

uređeno: od Gringo
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Otac je došao svega dva puta pogledati dijete i to na moju inicijativu. On to jednostavno ne želi i nije ga briga, želi samo meni nauditi podnašanjem te kaznene prijave i oduzimanjem skrbništva. A ja vjerujem da će dijete pripasti meni nakon vještačenja s obzirom da sam puno boljeg psihičkog stanja od njega i znam da on jednostavno nije dovoljno kompetentan roditelj (vještaci će, pretpostavljam, to znati prepoznati).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pokupiti sve liječničke nalaze

u Općinsko državno odvjetništvo

i bivšeg prijaviti za zanemarivanje djeteta.

korist ,koju je imalo djete od zadržavanje ,opravdava kazneno djelo

 

uskračivanje potrebnog liječenja je takođe zanemarivanje djeteta.

KZ

Sila ili prijetnja

Članak 31.

(1) Nema kaznenog djela kad je počinitelj postupao pod djelovanjem neodoljive sile.(majka je djete zadržala radi liječenja)

Zabluda o biću kaznenog djela i zabluda o okolnostima koje isključuju protupravnost

Članak 47.

(1) Nije kriv počinitelj koji u vrijeme počinjenja kaznenog djela nije bio svjestan nekog

njegovog zakonom određenog obilježja.

(3) Nema kaznenog djela iako je njegova zakonska obilježja počinitelj ostvario s

namjerom, ako je u vrijeme počinjenja djela pogrešno smatrao da postoje okolnosti prema

kojima bi djelo bilo dozvoljeno da su one stvarno postojale.

 

niste djete odveli u drugu držvu ili grad.

djete ste zadržali radi potreba provođenja fizikalne terapije za koju otac nije mario i zato je zanemarivao zdravlje djeteta.

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To se tako ne radi, sudske odluke se moraju poštivati!

 

Sudske odlike se ; na želost, radi reda i mira u RH moraju poštovati a to dali su one ispravne je potpuno jedna druga prića !

 

Ovo što ste vi napravili je otmica djeteta i niti na koji način ne može vam ići u prilog za neka buduća proširenja susreta sa djetetom.

Ovako nešto slično sam čuo i pročitao nekoliko puta.

Ma tko se može optužiti da je učinio otmicu svoga djeteta ako mu želi pomoći, pa makar to bilo nešto i banalnije od zdravstvene skrbi !?

 

Ako ćemo svi ovako postupati kao vi, onda se to zove anarhija.

Md. Gringo ovo je previše

ovo čuti iz vaših usta ??????

 

Za ovih mjesec dana koliko ste dijete nezakonito zadržali, koliko je dijete puta vidjelo oca?

Dali je netko branio ocu da dođe vidjeti dijete !??

 

Još da dodam, u svakom slučaju sud će odlučiti o vašem postupku, ali po meni na ovom pitanju prolazi ili pada vaša teorija o brizi za dijete.

O tome će kao i inače odlučiti nadležni, svemogući, nitkom odgovorni, svevišnji,...................... CZSS !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Majka sam djevojčice stare 14. mjeseci koja je privremeno pravomoćnom odlukom suda dodijeljena ocu (pogreškom Centra za socijalnu skrb)."

 

Ovaj dio mi nije jasan, naročito u svjetlu najnovijih podataka DZS-a da se u Hrvatskoj djeca u 89,5 % slučajeva povjeravaju majkama na zajednički život!?

 

U svakom slučaju biti će zanimljivo vidjeti kako će se sustav postaviti u konkretnom slučaju, naročito ako znamo da u situaciji kad je otac zadržao dijete, iz razloga koje su gore navedeni, snosio je posljedice tog postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija