Jump to content

Predočena nevažeća putna isprava


avodanov

Preporučene objave

Prilikom službenog putovanja na graničnom prelazu u zračnoj luci Zagreb predočio sam putovnicu koja je istekla. Izlazak iz RH mi je zabranjen, a nakon nekih mjesec dana na kućnu adresu sam dobio Optužni prijedlog (temeljem čl.39, st.1, t.4 kažnjiv po čl.54, st.1, t.1 Zakona o putnim ispravama) i poziv na sud u Veliku Goricu.

 

Budući da živim u Splitu zanima me kako će se tretirati neodaziv sudu u Velikoj Gorici: donošenjem presude bez moga prisustva ili će Optužni prijedlog biti proslijeđen nadležnom sudu u Splitu?

 

Propisana kazna za ovaj prekršaj iznosi 3.000-4.500kn. Postoji li ikakva osnova za njeno smanjenje?

 

Unaprijed se zahvaljujem na savjetima!

uređeno: od avodanov
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pošaljite dopis Prekršajnom sudu u Velikoj Gorici da živite u Splitu i da vas se sasluša na prekršajnom sudu nadležnom po mjestu vašeg prebivališta, a postupak će se ipak voditi na Prekršajnom sudu u Velikoj Gorici.

 

Ako vam je i to tlaka, tj. nemate na sudu što reći osim priznati krivicu i tražiti tu manju kaznu (a prvom meni bi bilo tako) možete dati i pisanu obranu u kojoj izričito i nedvosmisleno priznajete krivicu, a tražite samo manju kaznu i priložite dokaze da vam tih 3000 kuna ugrožava životnu egzistenciju, tražite da sud umanji kaznu za 2/3 na 1000 kuna i/ili tražite obročno plaćanje novčane kazne.

 

Sud ima ovlast presuditi novčanu kaznu od 1000 do 4500 kuna, kazniti vas kaznom zatvora do 30 dana (može i u uvjetnom obliku) ili vas osloboditi odgovornosti.

 

Što god tamo pošaljete obavezno u roku i isključivo preporučenom poštom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Iznio sam pisanu obranu kako je predloženo. Obrana je uvažena i kazna umanjena za 2/3.

Još jednom, hvala na savjetu.

 

Ako vam je i to tlaka, tj. nemate na sudu što reći osim priznati krivicu i tražiti tu manju kaznu (a prvom meni bi bilo tako) možete dati i pisanu obranu u kojoj izričito i nedvosmisleno priznajete krivicu, a tražite samo manju kaznu i priložite dokaze da vam tih 3000 kuna ugrožava životnu egzistenciju, tražite da sud umanji kaznu za 2/3 na 1000 kuna i/ili tražite obročno plaćanje novčane kazne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija