Jump to content

legalizacija temelja


jooka

Preporučene objave

ja sam ovo pronašao na internetu pa sam mislio da moze, jel ovaj zakon nevazi ili? (1) Nezakonito izgrađenom zgradom u smislu ovoga Zakona smatra se nova zgrada, odnosno rekonstruirani dio postojeće zgrade izgrađen bez akta kojim se odobrava građenje, odnosno protivno tom aktu, evidentirana na digitalnoj ortofoto karti (DOF5) u mjerilu 1:5000 Državne geodetske uprave izrađenoj na temelju aerofotogrametrijskog snimanja Republike Hrvatske od 21. lipnja 2011., ako su do toga dana izvedeni:

 

– svi građevinski i drugi radovi te ako se koristi ili se može koristiti ili

 

– svi grubi konstruktivni građevinski radovi (temelji, zidovi, odnosno stupovi s gredama i stropovi) sa ili bez krovišta i ako su u pogledu namjene, veličine i smještaja na čestici izgrađeni u skladu s prostornim planom koji važi na dan stupanja na snagu ovoga Zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani!

 

 

http://www.projektniured.com to ukucajte u tražilicu i odaberite Vama najbliži projektni ured ,koji

se bavi legalizacijom bespravnih zahvata u prostoru .

Koji ćete zahtjev podnijeti ovisi o dokumentaciji koja Vam je ranije izdata .

Postoji mogućnost da trebate dopunu rješenja o građenju ili dopunu građevinske dozvole.

Moguće je da trebate podnijeti zahtjev za donošenje rješenja o izvedenom stanju.

 

Uzmite projekte , rješenje o uvjetima građenja , vlasnički list , potvrde o dosad uplaćenim doprinosima,suglasnosti za priključke(HEP, vodovod ).

 

Ako nemate ništa od toga , uzeti ćete vlasnićki list i krenuti u projektni ured da Vam izrade potrebnu dokumentaciju ,za objekat kojeg planirate graditi na tim temeljima .

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav. zanima me dali će se moći temelji legalizirati

 

Pozdrav,

Upravo sam se vratila iz Urbanizma gdje sam bila sa istim pitanjem.

Sa novim Zakonom MOĆI ĆE SE LEGALIZIRATI TEMELJI.

Samo treba ćekati da taj zakon dođe na snagu.

Projektant mi je isto to potvrdio.

Za legalizaciju temelja trebo bi geodetski snimak izvedenog stanja u 3 primjerka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

pozdrav dobrim ljudima s dobrim savjetima. vadim ovu temu iz prašine u vezi ovoga članka koji je izašao u novinama pa me zanima dali je to tako i u stvarnosti? :-)

 

 

Jutarnji list;

Dozvole možete otplaćivati u ratama do 5 godina, ali i septička jama mora imati čiste papire!

procitajte pa mi dajte misljenja, pozdrav

 

- - - Updated - - -

 

pozdrav dobrim ljudima s dobrim savjetima. vadim ovu temu iz prašine u vezi ovoga članka koji je izašao u novinama pa me zanima dali je to tako i u stvarnosti? :-)

 

 

Jutarnji list;

Dozvole možete otplaćivati u ratama do 5 godina, ali i septička jama mora imati čiste papire!

procitajte pa mi dajte misljenja, pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Iako su u trenutku snimanja vidljivi temelji i radovi su bili u tijeku, ne razumijem, pa nisu svi stigli prije snimanja nešto napraviti. Dakle na snimci su vidljivi zalijani temelji ali je snimka toliko loša da se ništa drugo ne vidi osim sive kocke uz glavni objekat.

Doduše, temelji su napravljeni nekoliko mjeseci prije snimke a nije se imalo novaca za daljnje radove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija