Jump to content

Izvanredni otkaz - ugovor na određeno


hfilipovic

Preporučene objave

Poštovani,

 

molim Vas za savjet. Moja supruga radi u 2 škole na određeno (do 31.08.2012). Na određeno radi već 10 godina.

U matičnoj (glavnoj) školi je zamjena za profesoricu koja je na bolovanju.

Prije par dana ju je nazvala ravnateljica i rekla da se vraća kolegica sa bolovanja kako bi iskoristila svoj godišnji i da će onda ona opet ići na bolovanje. Shodno tome njoj momentalno daju izvanredni otkaz zbog toga, sa tim danom kad su ju nazvali i kažu joj da nema prava više ni na plaću od tog dana na dalje te da može iskoristiti sve dane godišnjeg koje će joj biti plaćeni, a za drugo ništa. Za sve gore navedeno još nije dobila nikakvu pismenu obavijest.

S obzirom da ona nije napravila nikakvu povredu radnog odnosa nego otkaz dobiva zbog toga što se kolegica privremeno vraća na radno mjesto, kakva prava ima moja supruga sada.

 

Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

škola nije pogriješila.

Vaša supruga nije dobila izvanredni otkaz ugovora o radu nego joj je jednostavno istekao ugovor.

S obzirom da se radi o zamjeni za bolovanje, vaša supruga je sigurno imala ugovor čije je trajanje vezano za događaj, tj. za povratak djelatnice s bolovanja.

Kako se ona vratila vašoj supruzi automatski prestaje ugovor o radu i tu nema nikakvih nejasnoća.

Produžit će joj ugovor za vrijeme trajanja godišnjeg i to je to.

Nakon toga se vaša supruga mora u roku od 30 dana od prestanka ugovora prijaviti na zavod za zapošljavanje (ima pravo na novčanu naknadu) i na zavod za zdravstveno osiguranje.

Nadam se da sam vam pomogla.

Srdačan pozdrav

 

Poštovani,

 

molim Vas za savjet. Moja supruga radi u 2 škole na određeno (do 31.08.2012). Na određeno radi već 10 godina.

U matičnoj (glavnoj) školi je zamjena za profesoricu koja je na bolovanju.

Prije par dana ju je nazvala ravnateljica i rekla da se vraća kolegica sa bolovanja kako bi iskoristila svoj godišnji i da će onda ona opet ići na bolovanje. Shodno tome njoj momentalno daju izvanredni otkaz zbog toga, sa tim danom kad su ju nazvali i kažu joj da nema prava više ni na plaću od tog dana na dalje te da može iskoristiti sve dane godišnjeg koje će joj biti plaćeni, a za drugo ništa. Za sve gore navedeno još nije dobila nikakvu pismenu obavijest.

S obzirom da ona nije napravila nikakvu povredu radnog odnosa nego otkaz dobiva zbog toga što se kolegica privremeno vraća na radno mjesto, kakva prava ima moja supruga sada.

 

Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija