Jump to content

Voznja pod utjecajem alkohola 1.1 promila


Okrivljeni

Preporučene objave

Lijep pozdrav svima ovo mi je prvi post ovdje.

14.07 2012 u 22h vozio sam vozilo b kategorije i nakon testa na alkohol "napirio" sam 1.1 promil. Vozilo sam morao ostaviti na licu mjesta a vozacka dozvola mi je uzeta. Nju sam mogao pokupiti tek sutradan.

Policajac mi je napisao 3000 kuna kazne plus mjera zabrane upravljanja mot vozilom u roku 9 mjeseci.

Planiram uloziti zalbu svjestan svoje krivice, navesti kako nisam kaznjavan, kako sam popio 3 piva te odmah sjeo za volan pa je dreger pokazao 1.1 , kako novaca nemam i kako sam u velikom minusu kao sto i jesam.

 

maloprije sam bio u PU podignuti svoju vozacku i policajac mi kaze da moram cekati presudu (u vezi neupravljanja 9 mj) pa tek onda zalbu napisati! Pitam drugog policajca on mi kaze suprotno! Naravno u nalogu stoji da se imam pravo zaliti u roku od 8 dana.

Sto mi je ciniti, kome vjerovati? Ako cekam tu "presudu" proci ce vise od 8 dana pa me strah da mi neode "u vjetar" rok od 8 dana pa da poslje nebih ispastao. Molim odgovor ako znate. LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Bogu pismeni ste, ako vam u nalogu piše da se možete žaliti u roku od 8 dana, pobogu to i napravite. Pitate ljude što trebate napraviti, a u nalogu vam sve lijepo piše....,u protivnom isteć će vam rok za žalbu i nalog postati pravomoćan, e tek onda će biti kasno za bilo kakav prigovor.

uređeno: od Jasminasud
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Bogu pismeni ste, ako vam u nalogu piše da se možete žaliti u roku od 8 dana, pobogu to i napravite. Pitate ljude što trebate napraviti, a u nalogu vam sve lijepo piše....,u protivnom isteć će vam rok za žalbu i nalog postati pravomoćan, e tek onda će biti kasno za bilo kakav prigovor.

 

 

Lijepo pise ali namjerno nenamjerno zbunio me policajac.

Dakle dali zalbu moram slati za Zagrab i ako da na koju adresu?

Ili moram odnijeti u svome gradu u policijsku upravu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...
Nikakve bolesti nisu zapreka da se izvrši alkotestiranje.

 

Jedino bolesti srca mogu biti razlog da osoba u motornom vozilu ne mora biti vezana sigurnosnim pojasom.

 

Čini mi se da strogoća policije bolje djeluje na dijabetičare nego savjet liječnika.

 

hvala pošto sam nedavno čuo da osobe koje imaju dijabetes policija ne smije tražiti da puše u alkotest radi povišenog acetona u dahu koji daje netočne rezultate

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav!

Uvijek Vam ostaje opcija i upitnosti ispravnosti dregera, jer niti jedan dreger nije učinkovit u 100% slučajeva.

Možete se pokušati vaditi na to, i na činjenicu da Vam policijski službenik nije dao 10 - 15 minuta "odmora" prije puhanja, odnosno pauze između dva puhanja da se uvjerite da je dreger ispravan kod davanja rezultata; a to su dužni napraviti ukoliko ih zamolite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav!

Uvijek Vam ostaje opcija i upitnosti ispravnosti dregera, jer niti jedan dreger nije učinkovit u 100% slučajeva.

Možete se pokušati vaditi na to...

Naravno, može se "pokušati vaditi" i na globalno zatopljenje, sunčevo elektromagnetno zračenje i krizu morala.

 

G. Fiumann66 ovdje vodimo kvalitetnije rasprave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija