Jump to content

Otac ne plaća alimentaciju. Što učiniti?


nada_71

Preporučene objave

Potrebna mi je pomoć jer nisam dovoljno informirana o obiteljskom zakonu a sudske 2 presude imam koje su praomoćne

za uzdržavanje 2 djece od dobi 5 godina i 4 god. Do sada nisam dobila niti jednu uplatnicu od otac djece u svrhu almentacije.

Pa vas zamoljavam za savjet što mi je dalje činiti i kome se trebala obratiti za pomoć. Ili da podnesem kazneni postupak za ne isplaćene

almentacije,a za ostalo da ne prićam od bivšeg doživljavam traume matletiranja prijetnje, uhođenje mnogima sam se obračala za pomoć

nitko ništa nije poduzimao da bi mi pomogli da zaštitim svoju djecu koja su mi na prvom mjestu jer kaže mi bivši da zanjega ne postoji

zakon, pa zamoljavam one koji više znaju da mi odgovore i upute savjet.

Puno vam se zahvaljujem

nadam se da čete mi moči pomoči

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo ovako;javite se pismeno na adresu koju vam prilažem i zatrazite besplatnu pravnu pomoć,kroz kratko vrijeme će vam poslati pisanim putem na vasu adresu obavijest kojem odvjetniku u vašem mjestu stanovanja da se javite a odvjetnik će vam dalje znat više reć i pomoć u podizanju tuzbe zbog neplačanja alim.vašeg bivšeg

adresa na koju saljete zamolbu u kojoj u kratkim crtama navodite zbog čega vam je potrebna besplatna pravna pomoć:

Hrvatska odvjetnička komora

Koturaška 53/II

10000 Zagreb

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jako sam Vam zahvalna na odgovoru. Kao što sam već navela imam dvije pravomoćne presude, pravnu pomoć sam dobila od grada Zagreba. Stoga sam podnesla tužbu za prisilnu naplatu, ali odvjetnica mi je rekla da se ne može zaplijeniti pokretna imovine jer mu je porebna za rad. No međutim on ima dva traktora i poljoprivredne strojeve, jedan ima dokumente a drugi ne, pa me sada zanima što da učinim??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jako sam Vam zahvalna na odgovoru. Kao što sam već navela imam dvije pravomoćne presude, pravnu pomoć sam dobila od grada Zagreba. Stoga sam podnesla tužbu za prisilnu naplatu, ali odvjetnica mi je rekla da se ne može zaplijeniti pokretna imovine jer mu je porebna za rad. No međutim on ima dva traktora i poljoprivredne strojeve, jedan ima dokumente a drugi ne, pa me sada zanima što da učinim??
Imate lošu odvjetnicu, ostoi više načina za naplačivanje alimentacije, samo se dovjtnica mora bolje angazirat, ona ako se bavi poljoprivredom vijerojatno ima i neki obrt (poljoprivredno gospodarstvo) im kuču ili slično , postoje razni načini da se naplati neplačena alimentacija, prije svega obratite se opčinskom državnom odvjetništvu.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imate lošu odvjetnicu, ostoi više načina za naplačivanje alimentacije, samo se dovjtnica mora bolje angazirat, ona ako se bavi poljoprivredom vijerojatno ima i neki obrt (poljoprivredno gospodarstvo) im kuču ili slično , postoje razni načini da se naplati neplačena alimentacija, prije svega obratite se opčinskom državnom odvjetništvu.

 

Ima još jedan problem nema nikakav obrt, već strojeve za rad. Ali on radi na crno, a ja to ne mogu dokazati. Odvjetnica mi kaže da se strojevi ne mogu zapljeniti jer su mu kao potrebni za njegov život. Nitko ne pita kako će djeca živjeti jer na kraju krajeva na njima svijet ostaje.:tuzan:

Srdačno Vam se zahvaljujem na odgovoru. :vjeruj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postoje i drugi načini naplačivanje neplačene alimentacije, samo se vaša odvjetnica treba malo bolje angažovat, vijerojatno posjeduje zemlju, nekretnine ili slično.

To što njemu strojevi trebaju za rad nije vaš problem, ako radi tim strojevima trebao bi onda da i plača alimentaciju, obrati te se drzavnom odvjetnistvu .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postoje i drugi načini naplačivanje neplačene alimentacije, samo se vaša odvjetnica treba malo bolje angažovat, vijerojatno posjeduje zemlju, nekretnine ili slično.

To što njemu strojevi trebaju za rad nije vaš problem, ako radi tim strojevima trebao bi onda da i plača alimentaciju, obrati te se drzavnom odvjetnistvu .

Hvala vam na odgovoru

 

tek mi istiće rok od presude pravomoćne 09.08 pa ću podnijeti općinskom odvjetništvu kazneni postupak za neplaćanje almentacije koju je odredio ud i županijski.

A sada me zabrinjava tužbu sam predala na sud za skrbništvo skorom će 2 godine bili smo na sudu, sud je tražio od czss mišljenje u roku 30 dana da dostave svoje mišljenje nažalost to nisu ućinuli sve dok sud nije poslao czss požurnicu tako da su me pozvali u czss radi povjere na čuvanje i odgoj djece što to još nisu poslali sudu skoro sam saznala da je socijalna djelatnica premještena pa sada neznam što mije ćiniti u buduće pa vas zamoljavam za savjet.

Imam još jedan problem bivši mije kod javnog bilježnika dao izjavu u kojoj glasi za stambeno zbrinjavanje mene i djece jer nije vlasnik kuće već apen grad zagreb. pa mi kaže da me može istjerati iz kuće koji nije vlasnik da kod bilježnika je dao suglasnost na navedenu adresu dali može mene i djecu izbaciti iz kuće na ulic po mome mišljenju bivši je po izjavi prekršio kazneni postupak pa vas zamoljavam za savjet

 

HVALA vam

Srdaćan pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A sada me zabrinjava tužbu sam predala na sud za skrbništvo skorom će 2 godine bili smo na sudu, sud je tražio od czss mišljenje u roku 30 dana da dostave svoje mišljenje nažalost to nisu ućinuli sve dok sud nije poslao czss požurnicu tako da su me pozvali u czss radi povjere na čuvanje i odgoj djece što to još nisu poslali sudu skoro sam saznala da je socijalna djelatnica premještena pa sada neznam što mije ćiniti u buduće pa vas zamoljavam za savjet.

Imam još jedan problem bivši mije kod javnog bilježnika dao izjavu u kojoj glasi za stambeno zbrinjavanje mene i djece jer nije vlasnik kuće već apen grad zagreb. pa mi kaže da me može istjerati iz kuće koji nije vlasnik da kod bilježnika je dao suglasnost na navedenu adresu dali može mene i djecu izbaciti iz kuće na ulic po mome mišljenju bivši je po izjavi prekršio kazneni postupak pa vas zamoljavam za savjet

 

HVALA vam

Srdaćan pozdrav

što se tiče toga načekat če tes e, jer nažalost centar a i sud rade dosta sporo, ja sam 3 godine se naganjao po sudu i centru, naplačao se odvijetnika, točnije bio sam 13 puta na sudu. Ali nisma posustajao i gubio nadu.

samo strpljenja, vijerujem da vam nije lako ali morate imat strpljena i zivaca ponajviše zbog svoje dijece.

Ljep pozdrav i sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

što se tiče toga načekat če tes e, jer nažalost centar a i sud rade dosta sporo, ja sam 3 godine se naganjao po sudu i centru, naplačao se odvijetnika, točnije bio sam 13 puta na sudu. Ali nisma posustajao i gubio nadu.

samo strpljenja, vijerujem da vam nije lako ali morate imat strpljena i zivaca ponajviše zbog svoje dijece.

Ljep pozdrav i sretno

Hvala vam na odgovoru. vjeruj te mi znam da vam nije lako bilo, vidim da ste se izborili i po tome sam došla do zakljućka da ste pravi roditelj i drago mije što ste uspjeli. :jupii:

a ja se budem još naćekala ali valjda budem skupiti ću snage da se izborim za svoju djecu

Setno

Srdaćan pozdrav

uređeno: od nada_71
na mlađima svjet ostaje naj bolji su naši anđeli
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovanje

Zahvaljujem na pomoći i savjetima koje ste mi pružili,da sagledam situaciju drugim mogućnostima koje postoje ali vjerujem u božja čuda i pomoći

koju ste mi pružili.:ljubav:

juće sam se obratila czss za privremeno uzdržavanje za 2 djece podnijela sam zahtjev po djetetu 500kn pa bude otac djece pozvan u czss ako bude i dalje

izbjegavao plaćanje ondak czss pokreće kazneni postupak protiv oca,još mije savjetao da mogu pokrenuti kod državog općinskog odvjetništva kazneni postupak za ostale neisplaćene almentacije skorom 30.000kuna koje ima obvezu prema djeci. ali za ostalo ću malo prićekati pošto se nemogu kretati nažalost sam slonila nogu pa mi se je teško kretati pomoću štaka,ćekam da mi odvjetnica javi jer sam predala tužbu za ovrhu ako u tome neuspijem ondak ću pkrenuti kazneni postupak. Ja sam zahvalna mnogima koji su mi pomogli u savjeti i pomoći koju ste mi pružili u ovome forumu Obiteljsko pravnim pitanjima

Srdaćan pozdrav:cager:

uređeno: od nada_71
jer su to naši anđeli
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija