Jump to content

Obrt i ugovor o djelu u udruzi


baština

Preporučene objave

Poštovani,

 

dali mi netko može odgovoriti dali mogu biti vlasnica obrta i zaposlena na ugovor o djelu u udruzi?

S obzirom da ja moram kao vlasnica obrta plaćati svoje obvezne doprinose kako bi se to reguliralo ako bi bila zaposlena na ugovor o djelu u udruzi ili bi primala naknadu, to podliježe plaćanju doprinosa za obvezno osiguranje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zadnje kad sam imao takav slučaj (prije nekoliko godina, a mislim da se ništa po tom pitanju nije promjenilo), ako imate obrt, a primate honorare putem ugovora o djelu, dužni ste po osnovi obrta uplaćivati za sebe mirovinsko i zdravstveno osiguranje, dok je onaj tko vam plaća honorar putem ugovora o djelu također na iznos honorara koji vam isplaćuje dužan plaćati iznose mirovinskog i zdravstvenog osiguranja za vas. Ovi iznosi se ne mogu "prebijati", tj. da vi niste po osnovi obrta dužni uplatiti iznos koji je udruga za vas po osnovi ugovora o djelu isplatila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija