Jump to content

svjetlosna signalizacija-pruga-kazna


perolino

Preporučene objave

Lijepi pozdrav svima,

 

Molio bih Vas za pomoc....

 

Dobio sam kaznu od policajca za nezaustavljanje prilikom upaljene signalizacije na rampi i to 2.000 Kn i 6 mjeseci oduzimanje vozacke.

 

No, dogodilo se sljedece...

 

Signalizacija se upalila tek kada sam DOŠAO NA TRAČNICE tj. prugu, auti su su ispred mene zaustavili jer je odjednom nastala guzva zbog semafora koji je na drugoj strani pruge, nastao je krkljanac, ostao sam na tracnicama i pocela se spustati rampa, i naravno da sam krenuo prema naprijed da ne ostanem zarobljen u "sendviču"..to je rampa u Remetincu kod zatvora..

 

Dosao policajac do mene i napisao da nisam stao na signalizaciju i naveo da sam presao prugu pod signalizacijom...

 

Sve sam uredno potpisao, nisam se htio svadjati...

 

Ulozio sam prigovor na policijsku postaju iz koje je policajac, u dva primjerka, opisao slucaj, nisam nista vrijedjao i slicno, nego sve onako kako sam vidio slucaj...

 

Naveo sam kao olakotnu okolnost da NIKADA u 18 godina voznje nisam kaznjavan, imam cist dosje, vozacku..

 

Naveo sam da mi vozacka treba zbog posla jer radim terenske promocije sa autom i da mi od toga zavisi egzistencija..

 

Prigovor sam poslao preporuceno odmah i cekam sada Prekrsajni sud...

 

Sto mi savjetujete, sto mogu ocekivati...

 

Hvala Vam svima od srca na pomoci :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Ne smijete na prugu ukoliko nije slobodna površina s druge strane ceste, gurali ste se u koloni lalomisleno pretpostavljajući da će se proći i uopće nerazmišljajući na mogućnost spuštanja rampe kao ni za posljedice koje su mogle nastupiti radi prometne nesreće koja je mogla nastati na željezničkoj pruzi, kako za samog sebe tako i za osobe u vlaku i imovinu.

 

Tako će vam nekako zvučati obrazloženje presude.

 

Sud će pozvati vas i policajca, policajac može tražiti isplatu putnih troškova koje će sud odmah platiti, a koji će se uračunati pod troškove postupka ukoliko vas proglase krivim.

 

Na kraju, zaista ste imali sreće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija