Jump to content

Podijela imovine nakon razvoda


atko

Preporučene objave

U braku smo 17 godina koliko nam je i kčerka stara prije braka ja sam posijedovao jednosoban stan oženio se žena rodila i živijeli 3 godine u njemu nakon te 3 godine moji roditelji prodali kuču i dali mi novac da kupim veči stan na taj stan sam samo ja upisan kao vlasniku tom stanu živjeli zajedno do nedavno dok nije našla drugoga i odselila se uzela našu životnu ušteđevinu račune u banci i dionice koje glase na nju jer nisam nikad tražio da imam punomoč jer sam imao povijerenja u nju.

-Zanima me dali kad potroši tih 200.000 tisuča kuna može tražiti i polovicu stana još nismo pokrenuli nikakvu rastavu.

-Da li bi ja stan mogu pokloniti ili prodati mami ili nekom drugom jer na papiru sam ja vlasnik stana.

-Ako agažiram odvijetnika da li on po OIB-u može vidjeti njezino imovinsko stanje posijedovanje nekretine jer sumnjam da je došla do nekih novaca i kupila kuču za koju ja neznam.

-Šta bi bilo pametno sad napraviti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

stan koji si posjedovao prije sklapanja braka je osobna imovina .

novac koji je dar roditelja je osobna imovina .

stan kupljen novcem ,darom od roditelja, i novcem od prodaje osobne imovine je osobna imovina a ne bračna stečevina .ne djeli se .

stn možeš pokloniti mami ali nema potrebe.

sve što je stečeno u braku ,radom i novcem od rada,je bračna stečevina

djeli se 1/2 i 1/2

u gruntovnici možeš provjeriti dali supruga osjeduje neku nekretninu.

u poreznoj upravi se može(po OIB) utvrditi imovno stanje osobe .

ako ste još u braku probajte uporeznoj upravi izvaditi potvrdu o imovnom stanju za suprugu.

podnijet zahtjev za utvrđivanje i podjelu zaječke imovine (bračne stečevine)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija