Jump to content

Zatvaranje obrta (podmirivanje novčanih obveza)


Amateri

Preporučene objave

Sa zadnjim danom veljače sam zatvorio obrt. Nikavih dugova nije u vrijeme zatvaranja obrta bilo. U travnju sam dobio potražnju za plaćanje paušala Komorskog doprinosa za I tromjesečje, to sam platio, zatim sam dobio obavijest da moram platiti članarinu turističkoj zajednici (po odluci grada) za prva dva mjeseca ove godine (iako se nikada nisam učlanio u turističku zajenicu Grada, podmirio sam i taj račun).

No danas 29.08.2012. sam dobio rješenje od Porezne uprave da moram platiti godišnji gradski porez na obrt za 2012. godinu (Odluka Gradskog vijeća). Znači rješenje je izdano 6 mjeseci po zatvaranju obrta ?

Zanima me je li se tim rješenjima poštuju propisi. Naime nikako mi nije jasno da isti porez na obrt treba platiti obrt koji je radio 2 mjeseca u godini i obrt koji radi cijele godine ikao je to godišnji porez.

I nije mi jasno dokel ću morati podmiribvati razne doprinose i članarine iako više nemam obrt?

Kod zatvaranja obrta sam podmirio sva dugovanja, ova rješenja stižu naknadno, dokle?

Ili jednostavno moram platiti sve to iako sam poslovanje završio sa saldom + 46 kuna. Znači radilo se o malom obrtu (nekadašnja kućna radinost).

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija