Jump to content

ovrha - naplata zajedničkog duga


angor

Preporučene objave

Budući da smo izgubili sudski spor, bratu i meni je određeno da platimo oštećenoj strani cca 50.000 kn ,od čega je račun odvjetnika oštećene strane bio nešto manji od 12.ooo kn. Odvjetnik oštećene strane je pokrenuo ovrhu na naše račune i uspješno se naplatio sa mog računa gotovo cijeli iznos plus pripadajuće zakonske zatezne kamate i troškove ovršnog postupka (svoje) budući da sam ja uredno uplaćivala novac na račun a moj brat svega 2-3.ooo kn.

Molila bih da mi netko što hitnije odgovori da li je imao pravo gotovo cijeli iznos potraživanja naplatiti od mene jer ne radi se o jednoj obitelji, osobi niti tekućem računu. logično bi mi bilo da je od mene naplatio moju polovinu duga sa kamatama ( za koje nema priložene specifikacije ni obračuna a naplatio je samo od mene oko 18.ooo kn!)a drugu polovinu svojih potraživanja rješavati sa mojim bratom . Sada nas sud tereti da oštećena strana u sporu nije dobila novac na račun (svega 1.2oo kn)jer je sve uplaćeno na raču odvjetnika i da "oštećena" strana u sporu nije znala da je njen odvjetnik pokrenuo ovrhu i dao svoj broj računa i sudu i fini za naplatu, a po mom izračunu kamate i ostataka duga trebalo je od mene biti uplaćeno barem 10.000 kn

na račun oštećene strane u sporu. Molim za odgovor jer ako sam u pravu želim uložiti žalbu u zakonskom roku. Osim toga, da je i moj brat uredno otplaćivao svoj dio duga i kamata odvjetnika bi bila manja a ovako je sve išlo na moj teret a i dalje sam dužna glavnicu. Rok za plaćanje duga mi ističe i uvjetna kazna bi mogla biti opozvana i pretvorena u kaznu zatvora zbog neizvršavanja obveza...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija