Jump to content

imam li ja pravo na kupnju vlastite kuće


xara

Preporučene objave

Ja i moj brat vlasnici smo kuće. Moj udio je 85% njegov 15%.

Procjena vrijednosti kuce je 165.000 eura, ja bih bila spremna njemu isplatiti iznos od 25.000 eura. Medjutim on traži 40.000 eura.

 

On ne zivi u toj kuci. Zivimo ja i majka. Te nemamo drugo gdje.

 

Sad Vas pitam kako po sudskoj praksi ide postupak ako se nikako ne mozemo dogovoriti. Te koja ja prava imam kao vecinski vlasnik.

 

Te kako najbolje riješiti ovu situaciju? Ali uzimajuci u obzir da brat sve samo prkosa radi a ne iz bilo kakve potrebe.

 

Nadam se Vasem savjetu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

Poštovana!

Vi možete predložiti geometrijsku diobu ako je moguća .Ako ste Vi ulagali tada trebate istaknuti ta ulaganja i povećanje vrijednosti nekretnine .Ako je brat ulagao tada ima on pravo na isplatu uloženog . Vi se trebate pokušati nagoditi popustiti malo , a ne ja bih bila spremna dati mu 25.000.00 ako želite kuću .

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
Poštovana!

Vi možete predložiti geometrijsku diobu ako je moguća .Ako ste Vi ulagali tada trebate istaknuti ta ulaganja i povećanje vrijednosti nekretnine .Ako je brat ulagao tada ima on pravo na isplatu uloženog .

 

Vi se trebate pokušati nagoditi popustiti malo , a ne ja bih bila spremna dati mu 25.000.00 ako želite kuću .

 

Pozdrav!

 

brat trazi 40000 za 15% dakle hoce 25%

to i po mome misljenju nije strasno, ali onome tko nema namaknuti novac odakle to moze biti nepremostiva prepreka

 

nego sto se tice ulaganja za povecanje vrijednosti nekretnine, nije li rok 5 godina za trazenje tih ulaganja?

 

odnosno da li nakon proteka tog roka treba traziti da se poveca suvlasnicki udio temeljem toga ulaganja

 

svjestan sam da je u ovom postu to samo hipotetsko ulaganje, ali eto ja se nadam da cu nauciti nesto novo

 

naime, jaedan strpljivi odvjetnik mi je dva puta to ispricao, a kako ja do kraja nisam shvatio, nisam nasa da je primjereno gnjaviti da mi jos jednom to ponovi :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija