Jump to content

Otvaranje firme za financijsko savjetovanje (ili druge srodne djelatnosti)


savjetnik2012

Preporučene objave

Poštovanje,

Imam diplomu ekonomskog fakulteta te položene ispite za brokera i investicijskog savjetnika, kao i nekoliko godina radnog iskustva. Međutim, da bi dobio licencu za investicijskog savjetnika, moram biti zaposlen u investicijskom društvu (što trenutno nije moguće) ili osnovati isto, a za to nemam financijske mogućnosti (velik temeljni kapital,najmanje 400,000kn).

Da li postoji neki drugi legalni način, na koji bi se mogao baviti srodnim aktivnostima, npr. financijsko savjetovanje, conculting i slično.

Da li bi ja mogao osnovati vlastitu firmu sa temeljim kapitalom od 20,000kn, ili za 10kn kad se počne primjenjivati novi zakon,te registirati djelatnost kao consulting, financijsko savjetovanje, ili je to neki prekršaj?

Da li vam je poznat neki drugi način, na koji bi se mogla otvoriti firma za ovih klasičnih 20,000kn, a da je djelatnost srodna financijskom savjetovanju?

 

unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako kao člana uprave imam osobu koja je već negdje zaposlena, znači nemam obvezu uplaćivati doprinose?

kako i sam otvaram firmu,isto me pitanje mučilo,i nakon nekoliko dana shodavanja po poreznoj,mirovinskom i raznim savjetnicima,itd.saznal sam sljedeče.

točno da bi imao tvrtku odgovorna osoba direktor može bit negdje drugdje zaposlen i vodit svoju firmu.

ALI firma mora imat nekog zaposlenog barem na pola radnog vremena.

to nemoraš bit ti kao osnivač-direktor,ali netko mora bit.

inače si u prekršaju ako si počeo radit,ili ako si platio nešto nekom ili netko tebi,jel smatra se ako firma nema zaposlenih nema ni troškova-prihoda.

uglavnom nekog moraš prijavit.

eto poznam čovjeka koji je radio 3g bez ikog zaposlenog i dobio prijavu za rad na crno i mora platit 340000kn kazne-poreza.

tako da ja ču prijavit za sada sebe na minimalac

i pola radnog vremena ili na bruto od 1407kn.odnosno brutto 2 1650kn.

http://www.profitiraj.hr/kalkulatori/place/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija