Jump to content

sramotna ovrha


zmodri11

Preporučene objave

Ovrha radi neplačanja razlike alimentacije od 200 kn za siječanj. Uredno dostavio uplatnicu iz koje je vidljivo da sam u siječnju platio razlike 600 kn i 1000 mi skinuli sa plače. Znači pretplatio. Bez obzira na sve sud mi naplati troškove ovrhe, razliku itd. CCa 3500 kn. Poslao predstavku DORH-u , napisali mi da nije nadležno za podnošenje Zahtjeva za zaštitu zakonitosti u ovršnom postupku. Ustvari ne postoji nitko iznad sudca, može se kako tko hoče. E sad mene zanima mogu li na upravni sud? Mislim da su tu moja ustavna prava povrijeđena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

trebao si izjaviti žalbu na rješenje o ovrsi

osporavati ovrhu i dostaviti dokaz da si platio potraživanje prije rješenja za ovrhu.

nisi izjavio žalbu protiv rješenja za ovrhu i rješenje je postalo pravomoćno .

po pravomoćnom rješenju namiruju tražbinu iz navedenu u rješenju.

 

Sve što ste naveli sam i uradio i to pravovremeno. Navodno za alimentaciju se ne čeka pravomočnost, također me iz firme zvali da im donesem plačene uplatnice, da bi mi na kraju rekli da sve si uplatio ali mi moramo poštovati sud. Ono što me najviše boli je što je tužiteljica i njen odvjetnik bili obavješteni o uplati (faksirao im uplatnicu) da bi nakon dvadeset dana od uplate pokrenuli ovrhu. Kako to protumačit ? Zašto to rade?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija