Jump to content

Zaostala alimentacija


MIRJANA BODULJAK

Preporučene objave

Od 1.4.2010g. bivši suprug mi nije isplatio 18 mj. alimentacije za dvoje djece, za svako dijete po 1000kn mjesečno, sutra imamo parnični postupak vezano upravo za alimentaciju, trenutno sada uredno plaća alimentaciju no međutim ostaje sporan upravo taj dio koji nije isplaćen.Mene zanima kako taj dio alimentacije mogu dobiti s obzirom da sam podstanar i u dugovima pa mi je taj novac zaista potreban između ostalog i za plaćanje sudskih troškova?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao prvo, alimentacija nije za Vas nego za Vasu djecu ... ovdje svi razumijemo sto ste htjeli reci ali pazite na sudu kako cete se izrazavati po tom pitanju da neke stvari ne bi bile protumacene Vama kao minus. Niste naveli za sto tocno sutra, vezano za alimentaciju, idete na sud. Pretpostavljam da je netko (ili Vi ili Vas bivsi suprug) trazio/la povecanje-smanjenje alimentacije s obzirom na neko novonastalo stanje.

Za ovaj period od 18.mj. morate podici tuzbu, nakon cijeg ce pozitivnog ishoda na Vasu stanu/stranu Vase djece bivsi suprug morati isplatiti dug za tih 18.mj. + kamate. Posto niste jasno naveli sadrzaj sutrasnje parnice ne znam Vam vise nista reci, no mislim da biste se mogli pokusati raspitati o tome da i potrazivanje tog duga od 18.mj. objedinite u ovu sadasnju tuzbu(ukoliko je podignuta s Vase strane), ukoliko nije podignite novu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od 1.4.2010g. bivši suprug mi nije isplatio 18 mj. alimentacije za dvoje djece, za svako dijete po 1000kn mjesečno, sutra imamo parnični postupak vezano upravo za alimentaciju, trenutno sada uredno plaća alimentaciju no međutim ostaje sporan upravo taj dio koji nije isplaćen.Mene zanima kako taj dio alimentacije mogu dobiti s obzirom da sam podstanar i u dugovima pa mi je taj novac zaista potreban između ostalog i za plaćanje sudskih troškova?

 

Sudske troskove ne placate jer se radi o alimentaciji,ja nisam nista placala a niti on. I nemojte racunati na taj novac u skoroj buducnosti jer sudski postupci traju po par mjeseci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija