Jump to content

smanjenje alimentacije


crgoran

Preporučene objave

poz.

 

prosle godine sam se razveo.alimentacija mi je odredena 2000 kn iako sam imao primanja 3500 kn i bio sam podstanar kao i sada. ali jedina razlika je u tome sto mi je sada placa manja 1000 kn.tj moji troskovi su veci nego placa sa alimentacijom.neznam da li da uopce probavam traziti smanjenje alimentacije jel mi je sudkinja u obrazlozenju navela da placam stanarinu 1500,alimentaciju 2000 i uz dotatni posao mogu prozivjeti mjesec....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Definitivno pokrenite postupak za smanjenje alimentacije. Vrlo je jednostavna racunica da su Vasi troskovi puno veci od prihoda a alimentacija prevelika u odnosu na primanja. Da, sudovi su cestu tu naklonjeni djeci (ok, danas je sve skuplje, "djecji" troskovi se povecavaju) ali mislim da nemate sto izgubiti jer bi i suci trebali biti svjesni stanja u gospodarstvu i cinjenice da je dobro da jos uvijek radite a ne da Vam se nudi pregrst dodatnih poslova, kad znamo da to nije tako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poz.

 

prosle godine sam se razveo.alimentacija mi je odredena 2000 kn iako sam imao primanja 3500 kn i bio sam podstanar kao i sada. ali jedina razlika je u tome sto mi je sada placa manja 1000 kn.tj moji troskovi su veci nego placa sa alimentacijom.neznam da li da uopce probavam traziti smanjenje alimentacije jel mi je sudkinja u obrazlozenju navela da placam stanarinu 1500,alimentaciju 2000 i uz dotatni posao mogu prozivjeti mjesec....

 

 

Di su te sutkinje koje dodjeljuju tolike alimentacije i na osnovu cega.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da tako je, to je upravo ono što sam nedugo nekome i odgovorio na upit o smanjenju alimentacije,u 90 % slučajeva sutkinja će odgovoriti "zdravi ste, nađite dodatni posao". Vi niste napisali da li uzdržavate jedno ili dvoje djece, da li je dijete sa posebnim potrebama, koliko kroz mjesec viđate dijete itd. Kada to napišete onda bi vam mogao reći koji bi mogao biti izlaz iz vaše situacije, a sve u djetetovom interesu.

I onda to što vam napišem pokušajte sprovesti u djelo, ne zato što sam najpametniji nego zato što imam tu privilegiju da pročitam stotine mišljenja, prijedloga, tužbi, odgovora na tužbe, sudskih odluka....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Super ako se možete dogovarati. Onda lijepo dogovorite se tako da djeca provode više vremena sa vama, to stavite na papir i otiđite na sud da sud donese takvu odluku, naravno sud će zatražiti i mišljenje i prijedlog nadležnog centra da li je vaš sporazum u interesu djeteta. Morat ćete, najvjerojatnije taj sporazum braniti na način da oboje roditelja budete čvrsto uz njega.

Moj savjet vam je da se dogovorite tako da oboje djece provode podjednako vrijeme sa oba roditelja. Nakon toga zatražite smanjenje alimentacije proporcionalno povećanju vremena djece i vas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija