Jump to content

Rokovi za prigovor na ovrhu


an-arhos

Preporučene objave

Prije cca. mjesec dana dobio sam obavijest pošte o ovršnoj pošiljci.

Nisam je stigao podići.

Saznao sam o kojem se računu radi, koji odvjetnik vodi postupak, kod kojeg je javnog bilježnika.

Znam broj ovrhe, račun o kojem se radi.

Račun je plaćen.

Rješenje bi trebalo biti izvješeno na oglasnoj ploči suda, i tako uručeno.

Ali, na sudu, do danas ništa nije izvješeno.

 

Mogu li ja javnom bilježniku poslati prigovor na rješenje o ovrsi, pozivajući se na broj koji imam, neovisno o tome što ja tehnički rješenje još nisam primio?

Ako ne, nakon što spazim rješenje na oglasnoj ploči, moram li čekati 8+1 dana od dana kad je izvješeno, kako bi mi pismeno bilo uručeno, pa tek onda poslati prigovor?

Postoji li kakav rok u kojem javni bilježnik (ili odvjetnik) mora poslati pismeno sudu, kako bi ono bilo izvješeno na oglasnu ploču?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovrhovoditelj (JB) je dužan ovršeniku dva puta na adresu pokušati dostaviti ovršni prijedlog i tek ako su oba pokušaja dostave neuspješna tj. niste preuzeli ovršni prijedlog, a tek nakon toga izvjesiti na oglasnu ploču. Ukoliko znate da je bio samo jedan pokušaj dostave do sada pričekajte i JB će još jednom pokušati dostavu i tada preuzmite poošiljku i uložite prigovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija