Jump to content

Ostavštvina nakon umorstva.


Aemon21

Preporučene objave

Poštovani.

Imam pomalo zbunjujucu i kompliciranu situaciju.

Prije otprilike mjesec dana bratic moje zene je umorio svoju majku odnosno tetku moje zene. Isti ima povijest mentalne bolesti te je trenutno u procesu i iako je jos tesko za prognozirati navodno ce biti proglasen nesposobnim za baratanjem imovinom te nije u mogucnosti nasljediti majcinu imovinu sto moju zenu stavlja prvu u nasljednom lancu.

Od imovine tu je stan u kojem su doticni zivjeli te dio od kuce na moru.

Trenutno baratam sa jako malo informacija te razumijem da ce mozda biti tesko dati mi konkretan odgovor ali svaka informacija mi je jako dobrodosla jer za sada baratam sa gomilom poluinformacija od nestrucnih izvora.

Uglavnom pitanje je:

1. Dali bi on zbilja mogao biti proglasen nesposobnim te kao takav biti iskljucen iz ostavnine svoje majke?

 

2. U slucaju da moja zena zbilja nasljeduje imovinu dali bi moglo povlaciti nekaku vrstu uzdrzavanja kada bratic zavrsi rehabilitaciju? (jer nam situacija u kojoj bi bili priseljni brinuti se o opasnom covjeku sposobnim za umorstvo ne svida)

 

3. Mozda poneki savijet ili upozorenje na sto bi trebali paziti da se nebi nasli u jako nepovoljnoj situaciji po nas. Kakve papire bi mozda trebali za ostavinsku i gdje ih dobiti, kako provjeriti moguce dugove koje je pokojna mogla akomulirati tokom života?

 

 

Hvala na pozornosti i nadam se da sam bio dovoljno jasan sa svojim upitom. Zahvaljujem na svim informacijama i odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Članak 125.ZON

Nedostojan je naslijediti, kako na temelju zakona tako i na temelju oporuke, kao i dobiti bilo što na temelju oporuke:

1. onaj koji je namjerno usmrtio ostavitelja, ili je to pokušao;

Članak 126.

(1) Nedostojnost ne smeta potomcima nedostojnoga i oni nasljeđuju kao da je on umro prije ostavitelja.

Na nedostojnost,sud pazi po sluzbenoj duznosti.

Sumnjam da ce ubica biti na slobodi kojeg bi vi toboze trebali uzdrzavati,ako nije za zatvora,imaju druge nadlezne institucije.

Ono sto trebate paziti je kako ste i sami rekli,dugovi,jer se prihvatanjem nasljedstva prihvatate i ostaviteljicinih dugova.

Provjerite da li u vlasnickom listu postoje tereti nekretnina,ili predbiljezena prava trecih osoba.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija