Jump to content

d.o.o. za tih 10 kn pocetnog kapitala


micopuma

Preporučene objave

postovani

trebao bih savjet o tom novom zakonu za doo za 10 kuna.(usluzne djelatnosti)

ja sam u opcoj inval.mirovini dali ja mogu otvorit taj doo ili nesmijem

dali ja moram placat mirovinsko i socijalno itd

zaposlio bih zenu jer posla nigdi nema ,a mirovina je mala te kolko dode za nju mir.i socijalno

i sto je sa onim pocetnim kapitalom od 18500 kn od drzave dali i to dobijam onda

ima li tko saznanja o tome

unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo, to sto se sad moze otvarat nakon izmjena zakona nije d.O.o. nego jednostavno poduzece. Pravna forma mu je zapravo ista kao d.O.o. ali se ne zove tako. Morate također znati da troskovi otvaranja nisu samo tih 10 kn nego na kraju iznose cca 800 kn (javni biljeznik, upis u sudski registar, trebat cete i zig dati izraditi...). Poduzece kasnije mozete dokapitalizirati, kada pređete 20 000 kn onda mozete preci u d.O.o. - to također nosi neke troskove. Ako taj profit ostaje u firmi on Vam nije oporeziv. Ako ste u mirovini i zaposlite se, zamrzavate mirovinu i placate si zdravstveno i dr. ... Mislim da je u Vasem slucaju najbolje da Vasa supruga bude vlasnik i jedini zaposlenik(direktor) a da se Vi tu uopce ne navodite i da dalje primate svoju mirovinu. Doprinosi za jednog zaposlenog mjesecno bi iznosili cca 1500-2000 kn. Isto tako, morate imati na umu da se jednostavno poduzece poprilicno tesko zatvara/likvidira ukoliko posao ne krene ... zapravo, morate cekati blokadu. Iako ovaj model jos nije bas zazivio za ocekivati je da i banke nece biti previse susretljive u davanju bilo kakvih pozajmica poduzecima bez nekog konkretnijeg temeljnog kapitala u pocetku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Poštovani,

interesira me ako moja supruga otvori j.d.O.o. koliko djelatnosti može registrirati, a pošto je zaposlena na drugom radnom mjestu ne bi se zapošljavala ni plačala doprinose, zanima me može li naplačivati i izdavati račune, a mogu li i ja kao njen suprug koji je također zaposlen negdje drugdje i bez zapošljavanja u toj tvrtci također povremeno obavljati djelatnost i također izdati račun.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija