Jump to content

Molim Vas...bez pomoći ne znam sama.....


jasmina55

Preporučene objave

Na zemljištu kojeg sam naslijedila od oca (nasljedna imovina), zajedno sa suprugom, izgradila sam obiteljsku kuću (stečena imovina)koja je u zemljišnim knjigama upisana na moje ime.

Sa suprugom sam sklopila bračni ugovor ovjeren kod javnog bilježnika u kojem se on odriče kuće.

Sada bi htjela sklopiti ugovor o doživotnom uzdržavanju sa naše dvije kćeri u kojem bi htjela da suprug ima pravo doživotnog uživanja u slučaju da umrem prije njega.

Pitanje:

1. Da li taj ugovor sklapam samo u svoje ime ili mora suglasnost dati i suprug?

2. Da li ugovor mogu sklopiti sa obje kćerke, odnosno svakoj bih ostavila polovicu kuće ali i obje obvezala doživotnim uzdržavanjem?

Molim Vas savjet. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovana,vi ste vlasnica kuce,samostalno mozete raspolagati svojom imovinom pa tako i sklopiti sa svojim kcerkama ugovor o doz.izdrzavanju,u kojem ce biti obe navedene kao davaoci izdrzavanja.

Mada mi je malo nejasno u kojem smislu se vas muz odrice kuce.

Pozdrav

 

Suprug i ja smo sklopili bračni ugovor po kojem se on odriče prava na zajednički stečenu kuću.Ja jesam u zemljišnim knjigama vlasnica kuće iako smo je zajednički napravili (dakle, da nema bračnog ugovora, bila bi zajednička bez obzira na upis vlasnišva) - bar tako mislim.....

Zanimalo me samo da li mogu sa obje kćeri napravii ugovor o doživotnom uzdržavanju ili to mogu samo s jednom...

Također, mogu li u tom ugovoru uvjetovati kćerima suprugovo doživotno uživanje.... Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mozete sklopiti takav ugovor kako ste opisali,a sto se tice suprugovog dozivotnog ploduzivanja, mozete takvo pravo sluznosti rijesiti jos sutra ako ste voljni,bez obzira na ugovor,s tim da bi kcerke kad se u buducnosti budu upisivale kao vlasnice u zemljisnim knjigama,bile prinudjene da takvo suprugovo pravo trpe i priznaju dok je god ziv,po meni vam je to cak i bolja opcija nego da se u buducnosti spore.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

plodouživanje-nekretninu može koristiti sam bez vlasnika,po svojoj želji

može je iznajmiti i ubirati najam a vlasnik ima obvezu plaćati račune.

uživanje-vlasnik nkretnine mu mora omogučiti korištenje djela nekretnine (potreban za

normalan život)do kraja života ili dok se on tog prava ne odrekne.

 

taj teret na nekretnini možete upisati za života .

nasljednike ili kupca kuće obvezuje upisani teret (u gruntovnici ,u vlasničkom listu)

smatram da bi bilo bolje upisati pravo doživotnog uživanja.

tog prava se može odreći ili ga koristiti do smrti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, htjela bih osigurati kćeri, podijeliti im jednako, a da suprug može uživati nekretnine do smrti. Po gore objašnjenom, onda je najbolje doživotno uživanje.

Mene je mučilo samo da li to mogu napraviti s obje kćeri i još uvijek ne znam da li se radi jedan ugovor ili sa svakom kćeri posebno te koliko minimalno kćeri moraju biti stare da se to napravi (naime, još se školuju).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija