Jump to content

Troškovi utvrđivanja prekršaja


Yautja

Preporučene objave

Imam jedno pitanje.

 

Prije 2 dana me policija zaustavila i napuhao sam 1,22, odnosno 1,12 (s tolerancijom 0,1).

 

Pokrenut je prekršajni nalog (NE obavezni), 3000 kuna kazna, 9 mjeseci zabrana B kat, te 500 kuna troškovi utvrđivanja prekršaja.

 

Danas sam podignuo vozačku u policijskoj postaji, te predao njima Prigovor da ga urudžbiraju, te proslijede sudu. E sada, što je s ovih 500 kuna?

 

Ovo prvi UOPĆE prekršaj u 10 godina vozačkog iskustva, pa ne znam proceduru. U prigovoru sam tražio blažu kaznu, jer mi je ovo prvi put, nezaposlen sam, a i bio sam nagovoren da vozim mada sam ja htio taksi.

 

Da li ovih 500 kuna moram odmah platiti unutar 8 dana ili da i za njih čekam odgovor suda na ovaj prigovor?

 

Puna hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ste predali prigovor onda ste prekršajni nalog stavili van snage i do presude suda niste dužni ništa plaćati.

 

Nejasno je za što ste uložili prigovor, tj. iz kojeg razloga, da li ste prigovarili zbog visokih troškova izdavanja prekršajnog naloga, ukoliko ste to propustili bilo bi korisno napisati još jedan prigovor kao dodatak o onog prvog, poslati preporučeno na adresu prekršajnog suda i u njemu tražiti oslobađanje ili smanjenje troškova postupka, osim ukoliko ste u prethodnom prigovoru čvrsto poricali počinjenje prekršaja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.

 

Nisam poricao počinjenje prekršaja. Priznao sam prekršaj i obećao da se više neće ponoviti. Prigovorio sam na visinu kazne, te da mi se ili oprosti kazna pošto mi je ovo prvi prekršaj ili zamjeni nekim društvenim radom pošto sam nezaposlen i bez redovitih prihoda.

 

Nisam u prigovoru spominjao zasebno ovih 500 kuna pošto sam smatrao da se sve to zajedno vodi.

 

Niš, onda sada čekam odluku suda. Neću ništa dodatno slati.

 

Opet, hvala na informaciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija