Jump to content

zdravstveni problem vezan uz sudjelovanje u DR


loko.zup

Preporučene objave

Molio bih ako mi netko moze pomoći,naime razvojačeni sam branitelj i dragovoljac domovinskog rata nakon rata sam se zaposlio i normalno radio ,sve dok nisam obolio.

imam dg contaktni dermatitis i anksiozno depresivni poremećaj.

na bolovanju sam 6 mjeseci i sad trebam na invalidsku komisiju ,zanima me kakve su mi šanse da poivežem bolest koze s sudjelovanjem u DR pošto su mi se prve promjene na kozi pojavile u 10. mjesecu 1991.g. i imam nalaz liječnika iz tog vremena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molio bih ako mi netko moze pomoći,naime razvojačeni sam branitelj i dragovoljac domovinskog rata nakon rata sam se zaposlio i normalno radio ,sve dok nisam obolio.

imam dg contaktni dermatitis i anksiozno depresivni poremećaj.

na bolovanju sam 6 mjeseci i sad trebam na invalidsku komisiju ,zanima me kakve su mi šanse da poivežem bolest koze s sudjelovanjem u DR pošto su mi se prve promjene na kozi pojavile u 10. mjesecu 1991.g. i imam nalaz liječnika iz tog vremena.

na tu komisiju predaj sve papire koje imaš ali povezali oni to sa ratom ili ne to tebi neće igrati nikakvu ulogu.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za čega su mi šanse nikakve,za priznavanje posljedica sudjelovanja u DR ili uopće za isposlovati mirovinu.S obzirom da je moje zanimanje,odnosno posao kojeg obavljam posljednjih 15-ak godina izvor alergena na koje reagira moja koža i cijeli organizam.

 

Nemate status HRVI pa ne možete u invalidsku mirovinu prema Zakonu o pravima hrvatskih branitelja.

 

Vještak u HZMO će pregledati vašu medicinsku dokumentaciju i procijeniti koliko je vaše oboljenje posljedica sudjelovanja u DR-u, ali tijekom obračuna mirovine imati ćete pravo samo na mirovinu (ukoliko vještak procijeni iz medicinske dokumentacije da ste radno nesposobni) prema Zakonu o mirovinskom osiguranju, a ne prema ZOPHB, a ta mirovina je manja.

 

Međutim, imate pravo i na dodatak (ovisno o tome koliko dugo ste sudjelovali u DR-u kao branitelj).

 

Kliknite na link:

http://www.mirovinsko.hr/default.asp?ID=1209

 

Uzevši u obzir da ste napisali da ste dragovoljac, vjerojatno imate pravo na uvećanje 30%.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Evo mene ponovo prije svega pozdrav svima i da se još malo raspitam o svojem problemu.

naime nakon onog prvog pisanja sam bio na komisiji u vukovaru i odbili su me.Sada čekam riješenje o profesionalnom oboljenju kao građevinski radnik.Ali bio sam kod psihijatra i dala mi je dijagnoze F41.2,F43.2 i F43.1 in obs pa me zanima dali mi mrljavac ili netko može pomoći oko tih dijagnoza osobito ove zadnje i ovog (in obs) šta bi to moglo značiti inače sam dragovoljac domovinskog rata od 01.07.1991 pa narednih 721 dan i nemam status HRVI.Na bolovanju sam od 21.05.2012.zbog dermatoloških problema vezanih uz zanimanje kojim se bavim a problemi su počeli nakon jedne akcije i kao akutna reakcija na stres u 10-om mjesecu 1991.I posjedujem originalan nalaz iz tog vremena.

unaprjed hvala svima koji mi mogu dati neko objašnjenje ili upute što i kako dalje.I pozdrav svim istinskim braniteljima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako budete išli na procjenu radne sposobnosti, najvjerojatnije (nagađamo) dobit ćete u najboljem slučaju za vas (iako nije niti to sigurno) profesionalnu nesposobnost, a možda niti to.

 

Za opću nesposobnost morate biti potpuno nesposobni za rad i bilo kakav posao.

 

Razgovarajte sa svojim liječnikom opće prakse, a ako odete na procejnu radne sposobnosti o kojoj će odlučiti vještak-liječnik, a nakon toga će prijedlog vještaka (njegova ocjena je uglavnom zadnja) odlučiti i povjerenstvo i onda dobijete rješenje.

 

Nitko vam ne garantira da ćete dobiti mirovinu, tj da ćete biti ocijenjeni kao radno nesposobni.

 

Ova šifra f43,1 nije nikakva garancija za odluku vještaka da ste radni nesposobni ako liječenje nije dugotrajno, 5-6-7 godina, dnevna bolnica, ležanje, ....

 

Ako niste zaposleni i nemate primanja, nemate niti što izgubiti ako odete na procjenu radne sposobnosti.

 

Obavezno napravite prije procjene radne sposobnosti i psihološko testiranje.

 

Međutim, u braniteljsku mirovinu bez statusa HRVI ne možete otići, ali u civilnu (na žalost, a koja je niža), možda i možete.

 

Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako budete išli na procjenu radne sposobnosti, najvjerojatnije (nagađamo) dobit ćete u najboljem slučaju za vas (iako nije niti to sigurno) profesionalnu nesposobnost, a možda niti to.

 

Za opću nesposobnost morate biti potpuno nesposobni za rad i bilo kakav posao.

 

Razgovarajte sa svojim liječnikom opće prakse, a ako odete na procejnu radne sposobnosti o kojoj će odlučiti vještak-liječnik, a nakon toga će prijedlog vještaka (njegova ocjena je uglavnom zadnja) odlučiti i povjerenstvo i onda dobijete rješenje.

 

Nitko vam ne garantira da ćete dobiti mirovinu, tj da ćete biti ocijenjeni kao radno nesposobni.

 

Ova šifra f43,1 nije nikakva garancija za odluku vještaka da ste radni nesposobni ako liječenje nije dugotrajno, 5-6-7 godina, dnevna bolnica, ležanje, ....

 

Ako niste zaposleni i nemate primanja, nemate niti što izgubiti ako odete na procjenu radne sposobnosti.

 

Obavezno napravite prije procjene radne sposobnosti i psihološko testiranje.

 

Međutim, u braniteljsku mirovinu bez statusa HRVI ne možete otići, ali u civilnu (na žalost, a koja je niža), možda i možete.

 

Sretno!

 

naime ja sam obolio 1991. a od 1998 se redovno liječim s tim da su me do prošle godine pogrešno liječili jer su postavili pogrešnu dijagnozu prvi put sam bio na testiranju 2003. dakle ja se liječimoko 15.god. bez nekih velikih promjena ,zaliječim 1-2 mjeseca a onda bolest ponovo dođe.Jučer sam bio kod svog liječnika i rekao mi je da mi je pripremio papire za ponovnu komisiju,iako sam na komisiji odbijen prije otprilike 1,5 mjesec.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija