Jump to content

Da li tužiti Rome?


bubili1

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Nadam se da sam u ispravnom podforumu, ako ne, molim da me moderatori premjeste.

 

Situacija je slijedeća:

Majka živi u mjestu koje u svom sastavu ima i Rome. Tu počinju problemi: njezin posjed graniči s ilegalnim dijelom Romskog naselja koje se sastoji od koliba i potleušica.

Djeca iz tog naselja dolaze na posjed moje majke, kamenuju je, na njezinom posjedu zakapaju uginule životinje, vrše nuždu, pale i bacaju razno smeće, godinama su sjekli drva na našem posjedu...Mog oca koji je bio teški bolesnik kamenovali su kad je sjedio vani na dvorištu (nije bio pokretan pa se nije mogao skloniti).

Otac je umro prošle godine, a majka je ostala živjeti na svom posjedu.

Kamenovanja, prijetnje da će je zatući i sve ostalo nastavilo se, a pošto je mama srčani bolesnik odlučili smo da se preseli k nama.

Svaki put kad su se dešavali "napadi" zvali smo policiju, a u par navrata je intervenirala i Hitna pomoć.

Djecu i adolescente koji su to radili jedan član obitelji tajno je slikao i slike proslijedio policiji, Centru za socijalnu skrb...

Međutim, nije se desilo ništa. Svi prebacuju ovaj "vrući krumpir" jedni na druge, nitko se ne osjeća nadležan za taj problem, a mi i dalje kad god dođemo na svoj posjed moramo paziti da li će doletiti kakav kamen, psovke (na čistom hrvatskom) su toj djeci kao dobar dan.

Mamu je stanovnica tog naselja na ulici pljunula direktno u lice samo zato što je rekla da ne smiju bacati smeće na njezin posjed.

Ide se tako daleko da je klinac rekao da taj posjed nije mamin, nego da je to jedan gospodin Rom prodao drugom gospodinu Romu.

Jučer su provalili u kuću, rasturili su dva PVC prozora i ulazna vrata, a onda ih je zaustavio alarm.

Međutim iz zaključanih pomoćnih objekata otuđili su ono što otuđuju uvijek: željezo...

Šteta nekoliko tisuća kuna.

Majku sam vozila na hitnu jer u jednom trenutku od šoka nije znala gdje je, izgubila se totalno...to je trajalo oko 5 minuta.

Kad je obrađena na hitnoj još uvijek je bila izgubljena...u noći ona nije vidjela svjetla od auta, tako da je samo sreća što sam je na vrijeme povukla.

 

Ova priča bila je par puta u lokalnim medijima.

Javio nam se jedan odvjetnik koji nam je predložio da tužimo Općinu, državu...jer kao ima dosta elemenata za tužbu...

 

Molim Vas za mišljenje ima li kakve osnove za tužbu?

 

Hvala Vam unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako niste podnijeli pismene kaznene prijave (policiji ili Općinskom državnom odvjetništvu) prijave kao da niste ni podnijeli.

nemate dokaz za podnešene prijave a time ni dokaz da ste tražili zaštitu državnih organa .

ako za učinjena kaznena djela imate pismene prijave nadležnim tjelima trebali ste dobiti pismena obrazloženja .

tada imate osnov za tužbu protiv države koja vam nije pružila zaštitu u mirnom uživanju vašeg doma.

prvo sve pismeno (kao dokaz)

tada je moguća tužba.

 

u suprotnom samo bi odvjetnik zaradio.

 

ali možete sklopiti sa odvjetnikom ugovor o zastupanju u postupku .

u ugovoru navesti da će plaćanje biti u postotku od ostvarenog u tužbi i nakon što tužba postane pravomoćna tj. nakon što naplatite svoja potraživanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na brzom odgovoru.

 

Imamo jaaaako puno pismenih izvješća od policije o događajima kad su zvani na intervenciju i zbog čega su zvani.

Istina, da do toga nije lako doći, treba biti jako uporan, a i onda su u stanju svašta "nadrobiti" u to izvješće (da ispadne da nam je dosadno, pa zaj....policiju).

Međutim, kad čovjek ima takve susjede svašta nauči, pa i to da za sve treba biti papir.

 

Jedino takav ugovor kakav Vi navodite dolazi u obzir, jer za neku drugu opciju se novaca nema.

 

Hvala puno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija