Jump to content

Zabrana upravljanaj vozilom ! Pomoč


milihr

Preporučene objave

2009 sam dobio optužni prijedlog od Policje.

Sudac mi je izrekao određenu kaznu zabrane upravljanaj vozilom i novčanu kaznu 13.10.2009.

Pravo žalbe je iskoristila Policija, međutim Visoki prekšajni sud U Zagrebu je 14.08.2012. odbio žalbu PP i presudio prvostupanjsku presudu.

Danas samo dobio to rješenje. Od kad mi postaje pravmoćna presuda i od kada mi ide zabrana upravljanaj vozilom ?

Da li je moguće da za ovakve stvari trebaju proči gotovo 3 godine ????

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

2009 sam dobio optužni prijedlog od Policje.

Sudac mi je izrekao određenu kaznu zabrane upravljanaj vozilom i novčanu kaznu 13.10.2009.

Pravo žalbe je iskoristila Policija, međutim Visoki prekšajni sud U Zagrebu je 14.08.2012. odbio žalbu PP i presudio prvostupanjsku presudu.

Danas samo dobio to rješenje. Od kad mi postaje pravmoćna presuda i od kada mi ide zabrana upravljanaj vozilom ?

Da li je moguće da za ovakve stvari trebaju proči gotovo 3 godine ????

Hvala

 

Prekršaj učinjen 09.10.2009

 

Presuda dobijena 13.11. 2009.

 

NE ZNAM DA SE POLICIJA ŽALILA !

 

Vrhovni sud 14.08.2012

 

Dobijem rješenje 26.11.2012

 

 

LUDILO !!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od kad mi postaje pravmoćna presuda i od kada mi ide zabrana upravljanaj vozilom ?

Da li je moguće da za ovakve stvari trebaju proči gotovo 3 godine ????

Hvala

 

1. Od datuma odluke Visokog prekršajnog suda.

 

2. Od zaprimanja obavijesti iz policije, zastara je nove 3 godine od datuma iz VPS-a.

 

3. Da, može proći i 15 godina u posebnim okolnostima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Od datuma odluke Visokog prekršajnog suda.

 

2. Od zaprimanja obavijesti iz policije, zastara je nove 3 godine od datuma iz VPS-a.

 

3. Da, može proći i 15 godina u posebnim okolnostima.

 

 

Hvala 55555 puno na odgovoru, moram biti iskren pa napisati da ne bih spavao noćima da sam znao da se PP žalila na presudu.

Također Visoki prk. sud je bio dosljedan i ostavio prvostupanjsku presudu.

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pročitajte stare postove, možete upravljati nekom drugom kategorijom vozila, npr. suterom do 50 cm3 umjesto B kategorijom, nije problem dok se ne sakupi previše negativnih prekršajnih bodova.

 

Samo redovito zaprimajte poštu, u vašem je interesu.

 

1. Od kojeg dana mi se računa 3 mjeseca (- 10 dana) zabrane.

 

2. Pravomočna presuda postaje 14.08.2012., Zar im treba 3 mjeseca da mi dostave na adresu danas 26.11.2012.

 

3. Zašto nisam dobio obavijest da se PP žalila na presudu ?

 

4. 80 dana ću ostati bez dozvole nakon više od 3 godine, loše je to organizirano od strane policije....

 

5. Imam A kategoriju.

 

6. Da li mi zabrana ima veze ako sam u inozemstvu Rent A Car ?

 

7. Radi čega mi sudac/sudkinja nije rekla kakav me postupak čeka, tj. da če mi doći obavijest od policije za zabranu kad to postane pravomoćno, tj da se PP može žaliti.

 

Neznanje Neopravdava, al isti bi trebli znati da državni službenici dobivaju primanja ili ti ga OD ili plaću od naravno nas "Slobodnih Ljudi " koliko nas takvim mogu kontrolirati tj.držati!

 

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Od dana zaprimanja obavijesti od policije, potrebno je redovito zaprimati poštu.

 

2. Rok im je do 3 godine.

 

3. Nitko vas nije dužan o tome obavijestiti.

 

4. Pravda je spora ali dostižna.

 

5. Ako je zabrana za B kategoriju, svo ovo vrijeme možete upravljati A i AM kategorijom.

 

6. Prekršajno zakonodavstvo ne vrijedi izvan granica RH, slobodno upravljajte po stranim cestama unatoč izrečenoj zabrani od strane naših sudova.

 

7. Sud vas nije dužan podučavati niti savjetovati.

 

8. Nema "popusta" po toj osnovi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Od dana zaprimanja obavijesti od policije, potrebno je redovito zaprimati poštu.

 

2. Rok im je do 3 godine.

 

3. Nitko vas nije dužan o tome obavijestiti.

 

4. Pravda je spora ali dostižna.

 

5. Ako je zabrana za B kategoriju, svo ovo vrijeme možete upravljati A i AM kategorijom.

 

6. Prekršajno zakonodavstvo ne vrijedi izvan granica RH, slobodno upravljajte po stranim cestama unatoč izrečenoj zabrani od strane naših sudova.

 

7. Sud vas nije dužan podučavati niti savjetovati.

 

8. Nema "popusta" po toj osnovi.

 

55555 svaka čast vrlo ste profesionalini Zahvaljujem.

 

Pod 3 i 7 se ne slažem, ipak mi građani RH financiramo iste !

 

Hvala još jednom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija