Jump to content

kazna za alkohol, opet


whattodo

Preporučene objave

Pozdrav svima, evo da vam predstavim svoju ne tako bajnu prošlost počinjenih prekršaja. Dakle, prije 4 godine sam zaustavljen i dobio kaznu zbog prebrze vožnje. Zatim 2009, napuhao 0,87 i dobio kaznu 1000kn i 6mj bez vozačke, pa 2011, napuhao 0,8 i opet dobio kaznu 1000kn i 6mj bez vozačke. Sutkinje su mi nakon što sam se žalio u oba slučaja ukinule kaznenu mjeru zabrane upravljanja. I ja budala nikako da naučim, jučer me opet zaustavila policija i napuhao sam 1,07, smanjeno za 0,1, znači 0,97. Bio sam zapravo doma i nisam nikud mislio ici autom nego sam morao hitno odvesti prijatelja doma zbog nekih problema sad evo mene opet u problemima. Kazna koju sam jučer dobio je isto 1000kn i 6mj, osim što su po novome dodani troškovi utvrđivanja alkohola (500kn). E sad, imam par pitanja i ako moze savjeta, bio bih jako zahvalan. Prvo što se tiče postupka policajca. Naime nakon prvog puhanja koje je bilo 1,02, tražio sam da mi daju da pričekam i pušem ponovo jer mi se činilo nemoguće da sam toliko napuhao od dvije pive, makar nisam ništa jeo. Nakon 15 min napuhao sam 0,7, da bi mi gospodin policajac rekao da nešto nije u redu i rekao mi da opet pušem, napuhao 1,07 i da bi mi oni taj 3. rezultat stavili u zapisnik uz obrazloženje: 'svejedno vam je'. Nakon što sam rekao da baš i nije i da očito nešto nije uredu sa uređajem, rekli su mi da sjedem u auto i čekam kaznu ili će me privesti u postaju. A stvarno nisam bio bezobrazan, baš suprotno. Opet ću napisati prigovor i odnjeti ga u policiju i čekati poziv na sud. Ono što me zanima je, na čemu je bolje temeljiti moju obranu, na postupku policije i ne pouzdanosti dregera ili to ni ne spominjati i priložiti ugovor o radu, priznati krivnju i moliti sutkinju da mi makne zabranu. Student sam, i bez posla zapravo ni ne mogu platiti kaznu, a dolazi mi u pitanje i fakultet kojeg također sam plaćam. Naravno, imam i otegnute okolnosti ranije počinjenih prekršaja. Isto tako me zanima, da li je bolje sve to napisati u prigovoru ili samo napisati da ulažem prigovor i onda iznjeti svoju obranu na sudu pred sutkinjom, Prošli put sam napisao samo: ulažem prigovor na prekršajni nalog taj i taj....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je ona kazna prije 4 godine plaćena unutar 8 dana više se ne računa da ste to ikada napravili.

 

Po prijašnjim propisima za alkohol do 1000 kuna je trebao ići obavezni prekršajni nalog i nije se od strane suda ni mogla izreći zaštitna mjera zabrane upravljanja.

 

Ukoliko se poriče prekršaj, sud će izvršiti uvid u zapisnik o alkotestiranju i ispitati okrivljenika i svjedoke.

 

Dvije pive jesu svakako iznad 0,50 g/kg, moje mišljenje je da je poricanje bespredmetno.

 

Drager jest nepouzdan, to svi znamo, ali dovoljno je dobar za prekršajni postupak i ne može ga se tek tako lako srušiti.

 

Priča sa studentskim statusom uvijek prolazi.

 

Priča da će vas 1000 kuna dovesti do gladi ne prolazi, ali ništa ne košta kukati i pokušati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je ona kazna prije 4 godine plaćena unutar 8 dana više se ne računa da ste to ikada napravili.

 

Po prijašnjim propisima za alkohol do 1000 kuna je trebao ići obavezni prekršajni nalog i nije se od strane suda ni mogla izreći zaštitna mjera zabrane upravljanja.

 

Ukoliko se poriče prekršaj, sud će izvršiti uvid u zapisnik o alkotestiranju i ispitati okrivljenika i svjedoke.

 

Dvije pive jesu svakako iznad 0,50 g/kg, moje mišljenje je da je poricanje bespredmetno.

 

Drager jest nepouzdan, to svi znamo, ali dovoljno je dobar za prekršajni postupak i ne može ga se tek tako lako srušiti.

 

Priča sa studentskim statusom uvijek prolazi.

 

Priča da će vas 1000 kuna dovesti do gladi ne prolazi, ali ništa ne košta kukati i pokušati.

 

Puno hvala na odgovoru. Znači sud nije prije imao pravo izreči kaznu za zabranu voznje ? Ja sam te kazne dobio od policiji i dobio sam prekršajni nalog, ali sam uložio žalbu svaki put pa na kraju nisam dobio tu zabranu u prošla dva slučaja. Nisam mislio kukati zbog kazne za novac, mislio sam na sudu priznati krivnju i moliti da mi maknu ovu zabranu vožnje na 6mj, jer mi je auto neophodan za posao, a bez posla nema ni novca da platim kaznu i faks:). Kakva je sad točno situacija sa tim zabranama i kaznama na sudu? Jer vidim da se to stalno mijenja. I htio sam pitati u vezi ovih 500kn za troškove alkotesta, to je stvarno apsurdno, prije je bilo 80kn, sta je to tocno? I čisto iz znatiželje, imam jednog prijatelja kojem je poništena kazna jer drager za alkotest nije bio atestiran više od 6mj, predpostavlja, da su male šanse za tome se nadati :) ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sud može a ne mora izreći zabranu upravljanja, jedino ograničenje je da se ona ne može izreći na OBVEZNI prekršajni nalog.

 

Prigovorite na troškove prekršajnog naloga.

 

500 kuna ne plaća onaj tko plati kaznu kreditnom karticom na mjestu prekršaja, te troškove uračinavaju svi policajci pa i oni koji nemaju POS uređaj za naplatu kazne, a sve da su imali taj uređaj, plaćanjem kazne onih 6 mjeseci postaje pravomoćno i nemate više mogućnosti prigovora.

 

Napišite jednostavan prigovor, sasvim je izvjesno da će se umanjiti trošak postupka i dužina zaštitne mjere.

 

Uz to priložite dokaze da vam je nužna vozačka dozvola, potvrdu o mjestu rada, mjestu stanovanja - može svašta pomoći, ali sud će imati u vidu da ste svjesni takve situacije ipak u alkoholiziranom stanju sjeli za volan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija