Jump to content

ravod izvanbračne zajednice i skrbništvo nad djetetom-od kuda početi??molim pomoć!!!


kalatimon

Preporučene objave

Dragi svi!!

Evo događaju mi se ružne stvari i željela bi ih riješiti, ali ne znam od kuda početi pa molim pomoć!

Želim pravnim putem razvesti odnos, koji nije bračni jer se nismo oženili, ali imamo zajedničko dijete, bebu od 5 mjeseci pa se mora skrbništvo regulirati, a ja ne znam kako niti gdje bi počela.Prvo bi željela da se bar "partner" iseli iz stana u kojem živimo, što on ne želi kao zbog djeteta. A odnos je poguban i za dijete, ali i za svakog od nas.Njegovo pijanstvo, umjesto da potpuno prestane, se je pojačalo od kada se naše najdraže dijete rodilo.Zanima me što trebam učiniti da pravno, crno na bijelo dobijem da će naše dijete samnom živjeti i kolika je šansa da sud dijete dodijeli njemu (ako je potrebno na sud, možda je dovoljno ugovorno to sve riješiti ako će on htjeti...) te da li postoji način da ga "natjeram" da izađe iz stana i prije?

Također me zanima, da li on ima ikakvo pravo na stan koji sam ja kupila ove godine na kredit, nakon čega smo se uselili u njega.On je plaćao režije....

Eh...Molim pomoć!!!nisam mislila da će mi ikada ovakva pomoć trebati, ali nažalost...eto..HVALA!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče djetetovih prava počet ćete tako da se probate dogovoriti sa djetetovim ocem oko tih prava, a to je: kojem roditelju će dijete biti povjereno na zajednički život, susreti i druženja sa drugim roditelje, te oko uzdržavanja. Ako dogovor ne uspije onda ćete pokrenuti sudski postupak u okviru kojeg će se donijeti odluka o ovome gore, uz posredovanje nadležnog centra za socijalnu skrb.

Samo mi nemojte sada odmah odgovoriti kako je "sa njim nemoguć dogovor". Vaše zajedničko dijete nije moglo birati roditelje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.

Pokušat ću.Iako bih rado kada i ako se dogovor postigne ga imala i na papiru, jer jedan od razloga rastave, a vjerujem i većine rastava, je nepovjerenje i ne držanje riječi....da li je moguće tada napisati međusobni ugovor ili nešto slično koji bi vrijedio i na sudu u slučaju kršenja dogovora?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.

Pokušat ću.Iako bih rado kada i ako se dogovor postigne ga imala i na papiru, jer jedan od razloga rastave, a vjerujem i većine rastava, je nepovjerenje i ne držanje riječi....da li je moguće tada napisati međusobni ugovor ili nešto slično koji bi vrijedio i na sudu u slučaju kršenja dogovora?

 

i to nepovjerenje i laži su nastale baš poslije rođenja djeteta, baš zanimljivo....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako zatraži podjelu zajedničke stečevine

dobit će 1/2 stana ali i 1/2 kredita.

stan je zajednička imovina (za one u braku bračna stečevina)

 

da ste stan dobili kao dar roditelja ili nasljedili stan bi bio osobna imovina

ili ako roditelji otplaćuju kredit (rata kredita dar roditelj, brat, sestra)

na uplatnicama za kredit navedeš ime roditelja kao platitelje za (ime korisnika kredita)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Iako bih rado kada i ako se dogovor postigne ga imala i na papiru, jer jedan od razloga rastave, a vjerujem i većine rastava, je nepovjerenje i ne držanje riječi....da li je moguće tada napisati međusobni ugovor ili nešto slično koji bi vrijedio i na sudu u slučaju kršenja dogovora? "

 

Pa u tome i jest bit ovoga što sam vam napisao. Probat ćete se dogovoriti, napravit će te odličan "plan roditeljstva" stavit ćete to na papir i odnijeti na sud. Sud će zatražiti mišljenje nadležnog Centra da li je vaš dogovor u skladu sa djetetovim interesom. Centar će vas probati ukalupiti u svoju zastarjelu praksu kako bi im bilo lakše, ali vi ako ste se dogovorili i ako oboje roditelja inzistira na svojem dogovoru, ne mogu vam ništa, sud će donijeti rješenje u skladu sa vašim dogovorom i točka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za stan ti nemogu pomoc,ali za dijete mogu jer sam i ja raskinula izvanbracnu zajednicu zbog alkohola droge i jos puno ruznih stvari koje nisam mogla promjenit koliko god se trudila.

Mislila sam da ce se smirit al nije i kad vise nisam mogla rekla sam mu da ode iz moje kuce (kuce mojih roditelja).

Sada sam pokrenula postupak da mi se dijete dodjeli na odgoj i uzdrzavanje to je sve sto mozes napravit otidi u centar i na sud vjerujem da ce ti bit od velike pomoci a ako te nesto zanima slobodno pisi na pp.

pozdrav i sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija