Jump to content

odnos profesionalna-opća


hasko

Preporučene objave

Pozvan sam u područni ured HZMO na procjenu za opću nesposobnost. Zanima me ,jer sam 100% u profesionalnoj , koliko bi to bilo u općoj i da liu ja to mogu odbiti.

 

ako misliš na iznos mirovine imao bi oko 20% veću mirovinu a dali bi je mogao dobiti to zavisi od tvoje medicinske dokumentacije,dali je došlo do pogoršanja u svezi bolesti po kojoj si dobio omjer 100% rat i ako je uzmi u obzir stanje u državi tako da ishod može biti i pozitivan i negativan..nada umire zadnja...sretno!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozvan sam u područni ured HZMO na procjenu za opću nesposobnost. Zanima me ,jer sam 100% u profesionalnoj , koliko bi to bilo u općoj i da liu ja to mogu odbiti.

Od kud ideja uopće da bi imao 100% opću na osnovu 100% profesionalne nesposobnosti za rad.Mislim da ste svi u zabludi, prvo, profesionalna nesposobnost za rad i to 100% ako je u tvom slučaju znači da si 100% nesposoban za posao koji sad obavljaš, ali to neznači da nebi mogao raditi neki drugi posao za koji si sposoban. Prema tome ako si sposoban za neki drugi posao poslodavac ti može odrediti da radiš uz mirovinu prema profesionalnoj nesposobnosti za rad a izračunava se prema pravilniku HZZMORH.Dakle dobiti ćeš plaću za posao koji ćeš obavljati i još uz to mirovinu prema gore navedenom pravilniku.Ili ako ti odrede opću nesposobnost( u što sumnjam) onda bi išao jedan dio rat drugi mir ali nemaš RVI pa ni od toga ništa.Žao mi je ali ako netko misli da nisam u pravu neka me ispravi.Napominjem da nisam kopao po pravilnicima i zakonima već iz osobnog iskustva to protumačio jer sam prošao isto taj dio.Pozdrav svim braniteljima ma gdje bili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam HRVI, ali niste razumjeli pitanje.

 

Ne mi smo blesavi pa nerazumijemo pitanje, pa di si napisao da imaš RVI, koliko me oči služe nigdje i gdje radiš jesi u MUP-u ili OS. ili neka druga firma. Nema to veze i ako si u MUP-u ili OS mogu ti dati da budeš na porti, i opet ništa od opće.A sumnjam da sad tako samo jedva čekaju da im dođu tražiti nekakvu opću ili uopče mirovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja zaista ni ne smijem raditi više ništa ( iako po snazi mogu konju rep iščupat ). Vrlo ozbiljno upozorenje od strane pulmologa na osnovu nalaza i snimaka pluća i srca. Nije PTSP jedina bolest koja se javlja poslije rata. Postoje i druge puno opasnije samo što nas većina to zanemari sve dok se ne pojave simptomi, a tada je ,naravno, već kasno. Zato sam rekao da sam napravio propust, jer i liječnici koji su u povjerenstvima nisu načisto koje bolesti uzeti u obzir kao posljedicu rata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od kud ideja uopće da bi imao 100% opću na osnovu 100% profesionalne nesposobnosti za rad.Mislim da ste svi u zabludi, prvo, profesionalna nesposobnost za rad i to 100% ako je u tvom slučaju znači da si 100% nesposoban za posao koji sad obavljaš, ali to neznači da nebi mogao raditi neki drugi posao za koji si sposoban. Prema tome ako si sposoban za neki drugi posao poslodavac ti može odrediti da radiš uz mirovinu prema profesionalnoj nesposobnosti za rad a izračunava se prema pravilniku HZZMORH.Dakle dobiti ćeš plaću za posao koji ćeš obavljati i još uz to mirovinu prema gore navedenom pravilniku.Ili ako ti odrede opću nesposobnost( u što sumnjam) onda bi išao jedan dio rat drugi mir ali nemaš RVI pa ni od toga ništa.Žao mi je ali ako netko misli da nisam u pravu neka me ispravi.Napominjem da nisam kopao po pravilnicima i zakonima već iz osobnog iskustva to protumačio jer sam prošao isto taj dio.Pozdrav svim braniteljima ma gdje bili.

 

Hmmm, mislim da to baš i neće biti točno.

 

Ako je čovjek obolio (utvrđeno 80%) kao posljedica ratnih događanja, tu se ništa ne mijenja.

 

Može dobiti samo opću nesposobnost (pogoršanje zdravstvnog stanja), a posljedica oboljenja zbog sudjelovanja u ratu se ne mijenja.

 

Pa, nije valjda manje sudjelovao u ratu ukoliko dobije opću nesposobnost.

 

Mirovina se neće smanjiti na tzv.obnovi postupka, ali možda i hoće jer su nam smanjili kreditni rejting, ali ako se bude mirovina srezala nama, srezat će se vjerojatno i svima, kuna će možda (siguran sam) devalvirati, doći će do inflacije, kamate na kredite (i sadašnje - postojeće) će otići gore, i - ukratko, Nayebali smo svi, ne samo branitelji.

 

Sretno nama svima.

Dolaze i porezi na kretenine, legalizacija kokošinjaca, nazidanih roštilja..

 

Pozdrav našem Slaveku i Zokiju !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hmmm, mislim da to baš i neće biti točno.

 

Ako je čovjek obolo (utvrđeno 80%) kao posljedica ratnih događanja, tu se ništa ne mijenja.

 

Može dobiti samo opću nesposobnost (pogoršanje zdravstvnog stanja), a posljedica oboljenja zbog sudjelovanja u ratu s ne mijenja.

-------------------------------------------------------------------------------------

Istina , sad kad je dobio 80% opće, a prvi post je bio samo podatak od 100% profesionalne na koji se i odnosi moj post koji si citirao.Tako da sad je ok, ali mogao je proći i gore.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije vezano za temu, ali ne radujmo se ničemu.

 

Smrdi na dolazak MMF-a, (znate i sami što to znači i zrači), uvećanje aktualne vrijednosti mirovine u siječnju iduće godine, a onda po lampi, rez nadam se oko 5% po mirovinama i plaćama pa će to biti prebacivanje iz praznog u šuplje.

 

Ako bude samo 5% možemo pjevati (dobro će biti ako i dobijemo plaću ili mirovinu).

 

Nije niti ova vlada tolik za*rala uzevši u obzir recesiju i depresiju na cijeloj kugli zemaljskoj-

 

Ali, bit će bolje (valjda).

 

Da se mene pita (a mene se ne pita - pita od krumpira) ja bih se odrekao tog povećanja aktualne vrijednosti mirovine, ali ne režite mirovinu.

 

Osobno, najviše me brine što ćemo sa tom našom dječurlijom, studentima i srednjoškolcima.

 

Gdje će se oni zaposliti?

 

Djeca uče, mi ih jedva "izdržavamo", a što će raditi kada završe školu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja zaista ni ne smijem raditi više ništa ( iako po snazi mogu konju rep iščupat ). Vrlo ozbiljno upozorenje od strane pulmologa na osnovu nalaza i snimaka pluća i srca. Nije PTSP jedina bolest koja se javlja poslije rata. Postoje i druge puno opasnije samo što nas većina to zanemari sve dok se ne pojave simptomi, a tada je ,naravno, već kasno. Zato sam rekao da sam napravio propust, jer i liječnici koji su u povjerenstvima nisu načisto koje bolesti uzeti u obzir kao posljedicu rata.

 

Naravno, uz PTSP vežu se i druge somatske bolesti. Jedna od njih je i angina pektoris ali nisam liječnik. Uostalom i njihova se mišljenja razilaze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija