Jump to content

Tužba hrvatskih šuma


Dane1024

Preporučene objave

Imam jedan problem...dakle prije par dana sam napravio put do parcele(sto metara duzine) koja je u mojem vlasništvu ali nije imala prilaza.Ista se nalazi na jednom brdu, na kojem nema ničega.A pravljenje puta se sastojalo u tome što je bager potukao malo veće stjene i tri stabalca ,visine metar i pol.I naravno netko me prijavio i Hrvatske šume traže da im se plati 2 500 kn ako ne želimo tužbu...što uraditi i na što se pozvati?Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U smislu Zakona o sumama,u stavku 4. ,šumom se smatra zemljište obraslo šumskim drvećem u obliku sastojine na površini većoj od 10 ar.

U Članaku 30.istog zakona propisano da se u šumi mogu sječi samo doznačena stabla,

doznaku stabala obavlja osoba sa završenim šumarskim fakultetom šumarskoga smjera,dok doznaka stabala u šumama šumoposjednika, osim nužne doznake stabala za uzgojne, odnosno sanitarne sječe ne može se obavljati ako nije odobren program gospodarenja šumoposjednika..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Navedeno sam pročitao u zakonu.Ali to uopce nije šuma nego makija...i kao sto sam vec naveo ,posječena su samo tri mala stabla od metra i pol.Faktički tu i nije bilo neke devastacije,jer su same stjene.I lugar mi je dao papir s tekstom kojeg je sastavio direktor.Naslov je -Šumska šteta i tu se spominje neki odštetni cjenik.I npr.ima stavka da su posječena tri metra kvadratna ,i svaki taj metar su množili sa 6.A metar kvadratni stoji oko sto kn.Znači da metar u zbilji dođe oko 700 kn.A sta je još najbolje od svega,ne radi se o tri metra nego samo o metru kvadratnome odnosno i manje od toga.Pa sam ga pitao čemu tri metra ako smo samo metar time ubrali a on kaze da se mora hrvatskim šumama opravdati duljina puta koja je napravljena(otprilike sto metara),a ne stvarno ono šta je posječeno.Znači traže dvi tisuće kuna...stoga mi ništa nije jasno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa što onda da napišem žalbu?Hoće li to proći?Imaju li oni čvrste temelje za to?Znači da napišem da se tu ne radi o šumi i šumskom području?Al u zakonu o šumama se spominje i makija?Al sve u svemu,jako malo toga je bilo...a i na snimci iz zraka(arkod),se vidi da tu nije bilo ničega...

 

 

Poštovani!

Ako ste bagerom prošli po k.č. koja nije Vaša već od Hrvatskih šuma i posjekli ta tri stabalca najisplativije je da im platite 2.500, kuna te da tražite dopuštenje za prolaz do Vaše čestice .

Napomenite im da sigurno više od 20 godina ako ne i više prolazite neometano tim dijelom do Vaše čestice ,da Vi niste posjekli nikakvu šumu , jer šume na tom dijelu nije ni bilo ,jer je taj dio uvijek služio kao prolaz i šuma nije mogla ni narasti .

Žao Vam je radi bezrazložnog sukoba .Spor želite riješiti na miran način ,a ako ocjene da ste prouzrokovali neku štetu da ih molite da na miran način riješite problem .

 

Nemojte ići na nož i žalbama .Meni se čini da ćete bolje proći prijedlogom za mirno rješenje spora a po potrebi i plaćanjem 2.500,kuna ,samo Vam trebaju pojasniti što predstavlja ovaj iznos.

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A pojasnili su-kao da jedan metar kvadratni u zbilji ide puta 6 m kvadratnih prema njihovom odštetnom cjeniku.Al ako smo posjekli metar to bi bilo oko 700kn ,a oni nas terete za tri m kvadratna i znaci 3 x 6= 18 m kvadratnih,pa mi nije jasno zasto.A lugar je dao objasnjenje-to tako ide.Gdje bih mogao naci taj odstetni cjenik?Bojim se da taj novac nece ici nekom u dzep i da ne prave budalu od mene...Al svejedno,hvala Vam na savjetu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija