Jump to content

Europsko izvješće o nezgodi


chemako

Preporučene objave

Jučer me je prometni policajac zaustavio na Jadranskoj magistrali te je pored svih ostalih dokumenata tražio i gore navedeni obrazac.Iako sam imao sve u vozilu to nisam uspio naći te mi je on "mrtav hladan" razrezo kaznu od 300 kuna te 100 kuna troškova postupka.

 

Da li je u pravu i što mi je činiti?

 

Moram naglasiti da na poleđini istoga piše "preporuča se nošenje u vozilu", a ne "obvezno je"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZAKON O OBVEZNIM OSIGURANJIMA U PROMETU

 

Europsko izvješće o nezgodi

 

Članak 38.

(1) U slučaju prometne nezgode sudionici moraju ispuniti i potpisati te međusobno razmijeniti Europsko izvješće o nezgodi. Uredno ispunjeno Europsko izvješće o nezgodi oštećena osoba i osiguranik mogu koristiti kao odštetni zahtjev po osnovi osiguranja od automobilske odgovornosti.

(2) Društvo za osiguranje dužno je ugovaratelju osiguranja uz policu osiguranja od automobilske odgovornosti uručiti Europsko izvješće o nezgodi.

(3) Za vrijeme upotrebe vozila u prometu vozač je dužan imati Europsko izvješće o nezgodi i predočiti ga na zahtjev osobe ovlaštene za nadzor u prometu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija