Jump to content

Dsi - opći dio, školstvo - posebni dio


tommy1981

Preporučene objave

  • 4 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Snoopy ideš li 23. 02. na državni. Ja sam dobila poziv, pa ako ti to nije rok javim ti se poslije ispita, sa pitanjima i ostalim doživljajima i informacijama..

i mene čeka školstvo ali ne znam što me čeka pa ako netko ima kakvu info neka pliz proslijedi

i skriptu za opći dio vss ako ima

na josipa.persun@yahoo.com

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Tommy1981 - također bi zamolio za pomoć. Radim u školstvu kao tajnik. Zahvalan bi bio kad bi nešto rekla o samom ispitu, na što je potrebno posebno usmjeriti pažnju, jer učenje po Zakonima je preopširno, bojim se da neću stići sve to naučiti. Što su te pitali u posebnom dijelu školstvo i iz čega si imala pismeni rad? Hvala :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav, ja volontiram u Upravnom odjelu za prosvjetu......Rekli su u pravnoj službi, da je dovoljno da se pročita Zakon o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, Zakon o predškolskom odgoju, Zakon o ustanovama i da je manje važan Zakon o udžbenicima.....Eto, imam ispit 01.06., tako da učim po tome.....Eto, nadam se da sam barem malo pomogla....Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Posebni dio - prosvjeta

Rashodi školskih ustanova koji se financiraju iz proračuna, školski odbor, ravnatelj…

 

Dovoljno je učiti:

Zakon o predškolskom odgoju i naobrazbi,

Zakon o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi

Zakon o udžbenicima za osnovnu i srednju školu

Zakon o ustanovama

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...

Na pismenom dijelu sam dobila 4 pitanja!

1. nabroji vrste srednjih škola!

2. što se utvrđuje državnim pedagoškim standardom?

3. tko donosi mrežu školskih ustanova?

4. kojim zahtjevima mreža školskih ustanova mora udovoljiti?

Pismeni dio nije problem, jer možeš ponijeti zakone sa sobom i njima se poslužiti ili jednostavno sve prepisati! :)

Što se usmenog dijela tiče, pitala me o dječjim vrtićima (tko ih može osnovati), što je nacionalni kurikulum i tko ga donosi, tko odobrava eksperimentalni program, kada školska ustanova može početi s radom, koji su stručni suradnici u dječjem vrtiću/školi, o ravnatelju!! Odgovarala sam zajedno s još jednom curom tako da naizmjence postavlja ova pitanja!! Jako je ugodna žena bila, onako sve kroz razgovor...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 1 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija