Jump to content

Kako izbjeći zatvor?


glavonja007

Preporučene objave

Molim za pomoć,

 

ovih dana mi istječe zakonski rok od 12 mjeseci za uplatu kazne za prekršaj. Ako se kazna ne plati idem u zatvor na 60 dana. Kako odgoditi odlazak u zatvor? Postoji li neka mogućnost žalbe ili nečeg trećeg? Situacija mi je dosta loša jer mi je plaća pod ovrhom preko godinu dana a radim na određeno vrijeme. Plaća je jedini izvor prihoda za moju obitelj i u slučaju odlaska u zatvor (čitaj otkaz) ostajemo bez ikakvog prihoda. Cijeli postupak ide preko Porezne uprave koja je preuzela ne sebe naplatu prekršaja. Dosta su korektni ali mislim da oni nemaju nikakvog manevarskog prostora za pomoć.

Što da radim?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postoji li neka mogućnost žalbe ili nečeg trećeg?

 

Jedino da pobjegnete iz države ili se teško razbolite.

 

Sukladno odredbama Prekršajnog zakona prekršajno pravo vrijedi samo na teritoriju RH, sukladno odredbama Zakona o policijskim poslovima i ovlastima policija neće izvršiti dovođenje ako bi se time znatno narušilo zdravlje građana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedino da pobjegnete iz države ili se teško razbolite.

 

Sukladno odredbama Prekršajnog zakona prekršajno pravo vrijedi samo na teritoriju RH, sukladno odredbama Zakona o policijskim poslovima i ovlastima policija neće izvršiti dovođenje ako bi se time znatno narušilo zdravlje građana.

 

 

Hvala na odgovoru, kako teče procedura oko toga? Policija odmah sljedeći dan dolazi ili...?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija