Jump to content

DVO i kazna zatvora 6mj.


istoki

Preporučene objave

Poštovanje,

imam upit,

 

je li tocno da djelatna vojna osoba, osudjena na bezuvjetnu kaznu zatvora od 6 mjeseci, moze biti udaljena iz sluzbe (suspenzija) na tih istih 6 mjeseci i nakon toga vracena na posao? Zanima me da li je vazno za koje je kazneno djelo osoba osudjena ili to ne igra ulogu? ( krađe, prometni prekršaji, droga, otmice, iznude, gospodarski krimial.... )

I tko odlucuje o ostanku u sluzbi ili prestanku nakon saznanja za presudu od 6mjeseci? Vojnostegovni sud?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tako je nekad bilo, mislim da to vrijedi još uvijek kako za civile tako i za DVO i OSO npr. proglašen krivim za težu prometnu nesreču. (svakom se može dogodit) naravno ako nije bilo alkohola u krvi. Razbojništva, iznude itd. nema povratka u službu nakon pravomočnog rješenja gdje je proglašen krivim. Disciplinski sud za DVO i OSO.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje,

imam upit,

 

je li tocno da djelatna vojna osoba, osudjena na bezuvjetnu kaznu zatvora od 6 mjeseci, moze biti udaljena iz sluzbe (suspenzija) na tih istih 6 mjeseci i nakon toga vracena na posao? Zanima me da li je vazno za koje je kazneno djelo osoba osudjena ili to ne igra ulogu? ( krađe, prometni prekršaji, droga, otmice, iznude, gospodarski krimial.... )

I tko odlucuje o ostanku u sluzbi ili prestanku nakon saznanja za presudu od 6mjeseci? Vojnostegovni sud?

 

Otišao sam iz sustava prije više od 7 godina ali svejedno mislim da je Pravilnik o službi u OSRH još uvijek na snazi, a tu ti se prika moj ne piše dobro. DVO ne samo da može biti udaljena iz službe nego MORA biti udaljena uz nečastan otpust ( koji pored kazne nosi još neke "beneficije" ). Pogledaj samo nedavni slučaj generala M. Kruljca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija