Jump to content

odgovornost jednog bračnog drgua za dugove drugog


leonardo1

Preporučene objave

Molim vas mišljenje,

primio sam tužbu od vjerovnika bivše supruge,dug je nastao za vrijeme braka ali ja za to nisam ni znao niti sam novac vidio.Od supruge se ne može naplatiti pa sada mene tuži.Kakvi su mi po vama izgledi?Razgovarao sam s nekim odvjetnicima,netko kaže da sam ja u težoj situaciji jer se podrazumijeva da sam imao korist,drugi da tužitelj mora tu tvrdnju dokazati...što vi mislite kakvi su mi izgledi ako u to vrijeme kada je dug nastao nije bilo nikakvih ulaganja u zajedničku imovinu?

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

smatram da vjerovnici pokušavaju naplatiti dug, nije bitno od koga .

nikako nemojte priznati dug (pismenu ,usmeno ili u šali)

vjerovnike uputite da u sudskom postupku traže naplatu duga .

krediti su bračna stečevina i djele se samo ako su iskorišteni za zajednčke potrebe kućanstva (obitelj).

ako bi kojim slučajem sud odlučio daste dužni vraćati dug bivše, vračali bi 1/2 duga

kao bračnu stečevinu .

bitno je pitanje od kad ne živite skupa.

 

u vrijeme dizanja kredita bivša je bila punoljetna i vaše odobrenje nisu tražili, ni ona a ni vjerovnici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru!samomi još nešto recite,ako ništa u to vrijeme nije kupljeno u zajedničko kućanstvo,niti su novci položeni na rač.može li proći tvrdnja da je novac utrošen u obitelj-kako tužitelj onda može dokazati tu tvrdnju?ili će kao što sam negdje pročitao sud to podrazumijevati a ja moram dokazati suprotno (da nisam imao koristi)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija