Jump to content

HTV - ovrha


ariggo

Preporučene objave

Poštovani,

danas sam zaprimio preporučenu pošiljku od Javnog bilježnika, te mi je tom prilikom dostavljena ovrha radi dugovanja od 480,00 kuna na ime HTV pretplate, te 931,25 kuna na ime troškova ovršnog postupka.

Naime, priznajem da navedeni dug za HTV pretplatu postoji i znam da ga moram podmiriti, no zaprepastila me činjenica da su troškovi ovršnog postupka duplo veći od glavnice dugovanja.

Želio bih navesti da je sve to (Ovršni prijedlog i Rješenje o ovrsi) napisano na svega jednoj strani, pa me interesira dali stvarno to može toliko koštati?

Molim za savjet!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odličnu si temu potegnuo, nedavno sam vidio rješenje o ovrsi koje je odvjetnik naplatio nevjerojatnih 5000 kn, samo što se radilo o 3 papira. http://zivizid.files.wordpress.com/2013/01/odvjetnici.png?w=625

 

E sad, postavlja se pitanje zašto nisi otkazao TV pretplatu, ja je doma isto ne plaćam... a ti kako te volja... ako imaš vremena za natezanje s inkasatorima i odvjetnicima... tvoja stvar

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odličnu si temu potegnuo, nedavno sam vidio rješenje o ovrsi koje je odvjetnik naplatio nevjerojatnih 5000 kn, samo što se radilo o 3 papira. http://zivizid.files.wordpress.com/2013/01/odvjetnici.png?w=625

 

E sad, postavlja se pitanje zašto nisi otkazao TV pretplatu, ja je doma isto ne plaćam... a ti kako te volja... ako imaš vremena za natezanje s inkasatorima i odvjetnicima... tvoja stvar

Radi se o čistom nemaru, jednostavno sam zaboravio to učiniti kad sam se selio iz stana, a kasnije više uopće nisam obraćao pažnju na to. Mene zanima dali postoji kakva pravna mogućnost da se ti troškovi kako smanje?

Nedavno sam negdje pročitao da su troškovi smanjeni novim Ovršnim zakonom i da ne mogu biti veći od glavnice, ali očito da to nije tako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija